08:14 03.12.2021

SpaceX вивела на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink, довела угруповання до 1890 космічних апаратів

2 хв читати
SpaceX вивела на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink, довела угруповання до 1890 космічних апаратів

Важка ракета-носій Falcon 9 у п'ятницю успішно вивела на орбіту партію з 48 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

"Успішне виведення супутників підтверджено", - йдеться в повідомленні.

Запуск було здійснено у четвер о 18:12 за часом Східного узбережжя США (у п'ятницю о 01:12 за Києвом) із 40-го стартового комплексу на космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Як супутнє корисне навантаження ракета Falcon 9 також вивела на орбіту два нових супутники геопросторової розвідки американської компанії BlackSky, які зокрема виконуватимуть завдання на користь Пентагону і розвідслужб США.

Це вже 33-е виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink та 17-го поточного року. Попередню партію з 51 супутника Starlink було запущено 13 листопада за часом Східного узбережжя США.

Орбітальне угруповання SpaceX тепер складається із 1890 космічних апаратів. Нині компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Багаторазовий перший ступінь американської ракети-носія Falcon 9, який використовувався вже вдев'яте, приблизно за дев'ять хвилин після старту здійснив керовану вертикальну посадку на плавучу платформу-дрон A Shortfall of Gravitas, розташовану в Атлантиці приблизно в  630 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальне рятувальне судно SpaceX має виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відокремлення ракети спускалися на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє заощаджувати компанії SpaceX до $6 млн під час запуску своїх ракет.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а згодом - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проекту оцінюється у $10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА