17:39 07.12.2021

Кількість українців, які зіткнулися із шахрайством під час онлайн-шопінгу, збільшилася з 22% до 45% з 2020 року – дослідження OLX

3 хв читати
Кількість українців, які зіткнулися із шахрайством під час онлайн-шопінгу, збільшилася з 22% до 45% з 2020 року – дослідження OLX

Кількість українців, які зіткнулися з шахрайством під час будь-якого онлайн-шопінгу, з 2020 року збільшилася з 22% до 45%, обійшовши жителів Болгарії та Португалії, де цей показник сягнув 40%, повідомила прес-служба "OLX Україна".

Відповідні дані було отримано під час дослідження щодо п'яти країн (Україна, Польща, Румунія, Болгарія та Португалія), яке провели "OLX Україна" та OLX Group".

Згідно з ними, найвищі показники з кібершахрайства зафіксовано в Польщі та Румунії: у Польщі з фішингом зіткнулися 50% користувачів, а в Румунії – 60%.

Найбільш обізнаними про шахрайство з фейковими сайтами (фішинг проти покупців та продавців) виявилися жителі Румунії – 79%. В Україні цей показник становить 48%, а в Польщі - 54%.

"Важливо зазначити, що 76% українців, які зіткнулися з фішингом у 2021 році, не втратили гроші завдяки уважності, знанням правил та вчасному зверненню до служби підтримки сайту. У 2020 році ця цифра була меншою на 14 процентних пунктів - 62% не втратили гроші", - додали в OLX Україна.

Крім того, зазначено, що порівняно з аналогічним опитуванням OLX у 2020 році серед українців значно знизилася частка тих, хто звернеться до поліції. "Однак після зустрічі з шахраєм респонденти перерахованих країн ЄС та України поводяться однаково: більшість намагається вирішити проблему самостійно, а до поліції або до місцевої влади звертається лише кожен десятий", - розповіли в OLX.

Під час дослідження також виявлено, що і жителям Польщі, і українцям здебільшого сторонні посилання на небезпечні сайти надходили в месенджери: у Польщі 83% опитаних отримували шкідливі посилання у WhatsApp, тоді як в Україні їх отримували на Viber - також 83% всіх атак. Фішингові посилання отримали через SMS лише 6% респондентів в Україні та 18% - в Польщі. За допомогою спам-розсилки через пошту атакували 2% опитаних в Україні та 10% у Польщі.

Водночас 59% користувачів із Румунії, Португалії та Болгарії відповіли, що припинили розмову, отримавши фішингове посилання. У Польщі респонденти знають, що не варто повідомляти стороннім платіжні дані (79%) та відкривати посилання від малознайомих людей (75%), а спілкуватися варто лише на платформі OLX (69%).

"Загалом, за даними Всесвітнього економічного форуму, кіберзагрози вже увійшли до п’яти головних ризиків для світової економіки. Як у ЄС, так і в Україні низький рівень довіри та відносно невелика кількість звернень до поліції створюють широке місце для шахрайських дій. Наразі уже 40% українців знають, що відправлені посилання від незнайомців можуть бути шахрайською атакою, тому не відкривають їх і не обговорюють фінансові питання в месенджерах. 5% користувачів дізналися про це завдяки нашому освітньому сайту "Онлайн[за]хист". Водночас у Польщі такі знання мають 75% користувачів, і українцям точно є до чого прагнути в плані особистої кіберграмотності", - резюмував керівник відділу бізнес-аналітики "OLX Україна" Віктор Нобіуз, слова якого наводить прес-служба компанії.

Онлайн-опитування було проведено серед 100 тис. респондентів в Україні, Польщі, Румунії, Болгарії, Португалії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Частка IT-послуг в експорті у 2021 році становить 37% - дослідження IT Ukraine

У новорічні свята українці найчастіше подорожували на гірськолижні курорти країни, до Києва та Львова, а також до Польщі та Єгипту - дані "Київстару"

Microsoft не знайшла помітних зв'язків хакерської атаки на держсайти в Україні з іншими відомими атаками, очікує збільшення кількості постраждалих систем

Україна за сприяння міжнародних експертів встановлює джерело походження хакерських атак на держсайти, майже всі ресурси відновили роботу

Хакери атакували сервіс ProZorro Infobox, атака на роботу системи закупівель ProZorro не вплинула

Сайт компанії-розробника постраждалих від хакерської атаки держсайтів України досі не працює

Українці на 10% скоротили передплату на газети та журнали на 2022 рік - "Укрпошта"

Реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений унаслідок кібератаки - Держспецзв'язку

Реєстр, що містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений в результаті кібератаки

РФ стоїть за атакою на сайти органів влади України і "фейками" про уразливість її інформаційної інфраструктури - Мінцифри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА