Інтерфакс-Україна
13:49 25.04.2023

Китайський марсохід міг вийти з ладу через пил на сонячних батареях

2 хв читати

Китайський марсохід "Чжужун" міг вийти з ладу через накопичений на сонячних батареях пил і може вже не повернутися до роботи, повідомив головний конструктор марсіанської місії КНР "Тяньвень-1" Чжан Жунцяо.

За його оцінкою, найбільш імовірною причиною виходу апарату з ладу стало надмірне накопичення марсіанського пилу на поверхні сонячних батарей.

Якщо загальна кількість пилу на поверхні батарей на 20% перевищує рівень можливого накопичення пилу, то ровер не може виробляти достатню кількість електроенергії, якщо на 30%, то марсохід не зможе генерувати електроенергію, поки сонце не досягне свого піку, якщо перевищить 40%, то марсохід ніколи не зможе повернутись до роботи", - повідомив головний конструктор в інтерв'ю Центральному телебаченню Китаю (CCTV).

У лютому фахівці місії NASA Mars Reconnaissance Orbiter опублікували фото китайського ровера і повідомили, що за їхніми даними, марсохід не пересувався поверхнею Червоної планети як мінімум з вересня минулого року.

У травні 2022 року китайські фахівці перевели "Чжучжун" у сплячий режим на час марсіанської зими, що впливає на можливість сонячних батарей генерувати необхідну для роботи ровер електроенергію. Планувалося, що марсохід повернеться до експлуатації у грудні того ж року.

Марсохід "Чжужун" був доставлений на поверхню Марса за допомогою космічного апарату "Тяньвень-1", який сів на поверхні планети 15 травня 2021 року, вже через тиждень велосипед успішно з'їхав по трапу з посадкової платформи. Зонд "Тяньвень-1", своєю чергою, продовжує свою місію на марсіанській орбіті.

Місія марсохода була розрахована на 90 марсіанських діб (солів), які на 2,7% довші за земні. Виконавши свою основну місію, ровер продовжив збирання даних на Червоній планеті.

Ровер оснащений рядом приладів для досліджень Марса - георадаром, магнітометром, метеорологічними приладами, панорамними та багатоспектральними камерами.

У рамках досліджень ровер повинен фотографувати поверхню планети та збирати дані про геологію, топографію, метеорологічні явища, ділянки водяного льоду та ознаки життя на планеті.

ОСТАННЄ

Міноборони України запускає програму стимуляції військових стартапів зі ШІ

Google інвестує $25 млрд у ЦОД і АІ-інфраструктуру США

AMD відновить постачання чіпів MI308 до Китаю

Данія надає супутникові послуги для оборони України через Оборонне агентство ЄС – уряд

Норвегія приєдналася до Талліннського механізму та планує інвестувати понад 100 млн грн на кіберстійкість України - Федоров

Фінляндія інвестує EUR30 млн у телеком-мережі України - Мінцифри

У "Резерв+" стало можливо сплатити штраф за невчасне уточнення персональних даних онлайн – Міноборони

Україна та Італія уклали документ, який передбачає виділення додатково 1 млн євро на зміцнення кібербезпеки – МЗС

"Нова пошта " в Молдові за перше півріччя 2025 року доставила 4,6 млн посилок , обсяг податків до Молдови склав 55,7 млн грн

"Укрпошта" відкрила модульне відділення у Римі, яке працюватиме під час URC2025 - Смілянський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА