14:09 26.01.2024

Rakuten Viber: 50% українців не цікавляться кібербезпекою, 43% ніяк не захищають свої персональні дані - опитування

2 хв читати
Rakuten Viber: 50% українців не цікавляться кібербезпекою, 43% ніяк не захищають свої персональні дані - опитування

50% опитаних українців не цікавляться кібербезпекою, 43% ніяк не захищають свої персональні дані. Про це свідчать дані опитування, проведені Rakuten Viber серед своїх користувачів.

"Напередодні Дня захисту даних команда Rakuten Viber запитала українців, якими методами вони користуються для безпеки в інтернеті. 43% респондентів впевнені, що їхні дані захищені самі собою, тому не вживають безпекових заходів", - ідеться в пресрелізі Rakuten Viber, присвяченому підсумкам опитування.

Водночас результати дослідження показали, що 57% опитаних користуються додатковими методами кіберзахисту: 11% мають антивірус на телефоні, ще 4% встановлюють його на комп'ютер, 9% вмикають двофакторну аутентифікацію для всіх акаунтів, 7% завантажують програми лише з офіційних сайтів. Також респонденти зазначили, що не діляться номером телефону для захисту даних (8%). 6% українців встановлюють різні паролі, ще 4% - часто їх змінюють. Решта (8% опитаних) застосовують усі вищезгадані методи.

Як повідомляється, в українців також запитали, чи стали вони обізнанішими в кібербезпеці за останній рік. Як з'ясувалося, 50% респондентів не цікавляться цим питанням, натомість 21% роблять усе, щоб поглибити свої знання. 17% опитаних не читали нічого на тему кібербезпеки протягом року для кращого розуміння. 12% українців упевнені, що знають достатньо: 6% добре розумілися на заходах безпеки й раніше, ще 6% відчутно покращили знання за останній рік.

Rakuten Viber провів опитування 26 січня 2024 року. В опитуванні в офіційному каналі "Viber Україна" взяли участь понад 50 тисяч користувачів. Методика дослідження - анонімне онлайн-опитування.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Збільшення податкового навантаження позначиться на цінах послуг мобільних операторів - "Київстар" про 5-відсотковий військовий збір

Сума переказів у NovaPay в I пів.-2024 зросла на 26%, кількість транзакцій - на 17%

Держспецзв'язку зафіксувала поширення ІПСО-повідомлень у телеграм-каналах, які використовують FleepBot

Глобальний IT-збій минув без наслідків для Привату, Ощаду, Укргазу, Укрексіму, ОТП і Райфу

Інвестувавши в джерела альтернативного живлення близько 1 млрд грн, lifecell оцінює вимоги Держспецзв'язку як "украй складні"

Мобільний зв'язок залежить від наявності е/е в період зарядки джерел резервного живлення - "Київстар"

Кабмін поширив на прифронтові області систему спецтелерадіомовлення для блокування ворожих радіосигналів - Шмигаль

Хакери використовують тематику закупівель БПЛА для кібератак на оборонні підприємства - Держспецзв'язку

"Vodafone Україна": Вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язком, "досить складні"

Українська бойова система Delta пройшла перевірку кібербезпеки за стандартами НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА