15:18 15.03.2024

Кількість IT-фахівців у 2023 р. в Україні збільшилася на 2,7% - IT-Асоціація

2 хв читати
Кількість IT-фахівців у 2023 р. в Україні збільшилася на 2,7% - IT-Асоціація

Кількість IT-фахівців, які працюють в Україні, 2023 року зросла приблизно на 2,7% - до 346,2 тис. осіб, свідчать дані дослідження Digital Tiger: the Power of Ukrainian IT, підготовленого IT-асоціацією.

Виконавча директорка IT Ukraine Association Марія Шевчук уточнила, що такі статистичні дані надала за запитом IT-Асоціації та Міністерства цифрової трансформації Державна служба статистики.

"Водночас один і той самий IT-фахівець може бути індивідуальним підприємцем (ФОП), найманим працівником, працевлаштованим у штаті IT-компанії, і фахівцем, який працює за gig-контрактом. Це дублювання не відображено в цифрах статистики", - уточнила Шевчук.

Згідно з даними дослідження, найбільший приріст відзначався серед фахівців, які працюють в IT за gig-контрактом. Їхня кількість у 2023 році зросла в 3,9 раза - до 23,2 тис. Водночас кількість фахівців, зареєстрованих як підприємці (ФОП), скоротилася до 265 тис. проти 272,8 тис. у 2022 році.

У дослідженні зазначається, що нові дані про кількість співробітників, працевлаштованих у штаті IT-компаній за 2023 рік, відсутні, але у 2022 році їхня кількість сягала 58,1 тис. осіб.

Загалом за п'ять років із 2018 до 2023 рік зростання кількості IT-фахівців в Україні становило 78,4%, зазначено в дослідженні Digital Tiger: the Power of Ukrainian IT.

Кількість сплачених IT-індустрією податків в Україні за час повномасштабного вторгнення скоротилася - згідно з даними, наведеними в дослідженні, станом на 1 січня 2022 року сплачено $1,018 млрд, 1 січня 2023 року - $996,7 млн, 1 січня 2024 року - $982,6 млн.

Кількість M&A угод у сфері IT 2022 року скоротилася з 19 на $146 млн до 11 на $161,2 млн 2023 року.

IT в Україні залишається важливим партнером для зарубіжних компаній, незважаючи на війну, що триває, зазначив на презентації дослідження віцепрезидент EPAM Україна Степан Мітіш.

"Коли нашим клієнтам потрібно зробити щось неможливе, вони йдуть в Україну, всупереч усьому. За всієї поваги до інших країн і національностей, але українці це про креатив, про знання і технології, націленість на результат, про незламність і продуктивність, що довели останні два роки", - сказав Мітіш.

Як приклад він навів американську компанію MedTech, яка спеціалізується на продуктах у сфері healthcare. За його словами, компанія, розуміючи "унікальність українських талантів", збільшила розмір команди з 25 до 200 осіб протягом двох років повномасштабного вторгнення. Назву компанії Мітіш не уточнив.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Збільшення податкового навантаження позначиться на цінах послуг мобільних операторів - "Київстар" про 5-відсотковий військовий збір

Сума переказів у NovaPay в I пів.-2024 зросла на 26%, кількість транзакцій - на 17%

Держспецзв'язку зафіксувала поширення ІПСО-повідомлень у телеграм-каналах, які використовують FleepBot

Глобальний IT-збій минув без наслідків для Привату, Ощаду, Укргазу, Укрексіму, ОТП і Райфу

Інвестувавши в джерела альтернативного живлення близько 1 млрд грн, lifecell оцінює вимоги Держспецзв'язку як "украй складні"

Мобільний зв'язок залежить від наявності е/е в період зарядки джерел резервного живлення - "Київстар"

Кабмін поширив на прифронтові області систему спецтелерадіомовлення для блокування ворожих радіосигналів - Шмигаль

Хакери використовують тематику закупівель БПЛА для кібератак на оборонні підприємства - Держспецзв'язку

"Vodafone Україна": Вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язком, "досить складні"

Українська бойова система Delta пройшла перевірку кібербезпеки за стандартами НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА