Інтерфакс-Україна
12:57 19.03.2024

"Укртелеком" з 1 березня підвищив плату за послуги на 30-50 грн

2 хв читати
"Укртелеком" з 1 березня підвищив плату за послуги на 30-50 грн

АТ "Укртелеком", найбільший український оператор фіксованого зв'язку, з 1 березня підвищив плату за оптичний інтернет і фіксовану телефонію для домашніх користувачів, повідомив в ексклюзивному інтерв'ю генеральний директор АТ "Укртелеком" Юрій Курмаз.

"Ми не розглядаємо суттєвого підвищення цін. Однак обставини, в яких ми перебували у 2023 році, виходячи з тих самих прогнозів вартості певних ресурсів, які забезпечують нашу діяльність, а це насамперед енергоресурси, теплопостачання, вартість матеріалів, вартість робочої сили, яку ми залучаємо для своєї операційної діяльності, спонукали нас дещо підняти ціни у 2024 році. Максимальне підняття для оптичного інтернету становить 50 грн (у місячній платіжці домогосподарства - ІФ-У). Для фіксованої телефонії оплата зросла на 30 грн. Підвищення вже відбулося з 1 березня 2024 року для домашніх користувачів", - сказав Курмаз.

За його словами, у 2024 році заплановано лише один етап підвищення цін. Рішення про те, чи знадобиться ще одне підвищення, залежатиме від ринкових обставин у першому півріччі, зазначив гендиректор "Укртелекому".

Платіжна дисципліна абонентів зберігається на високому рівні, зазначив Курмаз.

"Уже 2022 року, після першого шокового періоду, платіжна дисципліна почала поліпшуватися, оскільки і бізнес, і населення, можна сказати, адаптувалися до умов повномасштабної війни. У 2023-му платіжна дисципліна наших користувачів принаймні не погіршилася й подекуди навіть покращилася. Якщо бути точним - відсоток платежів від регулярних нарахувань за білінгом за послуги у 2023 році, надані, наприклад, у масовому сегменті, становить 99,7% проти 96,7 у 2022 році. У корпоративному сегменті – 100% проти 94% попереднього року", - уточнив він.

"Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку в Україні. Значну частину його клієнтів становлять держоргани, навчальні, адміністративні установи й медичні заклади, аварійні служби. Компанія є провайдером швидкісного фіксованого інтернету, що має найширше покриття. Інтернет від "Укртелекому" є майже в 4 тис. населених пунктів країни й функціонує в 90% з них. Також "Укртелеком" є єдиним учасником і засновником ТОВ "ТриМоб" - постачальника послуг рухомого (мобільного) зв'язку в стандарті UMTS/WCDMA.

З 2013 року компанія приєдналася до бізнесу SCM.

Виручка "Укртелекому" згідно з даними неаудійованої фінансової звітності у 2023 році становила 5 млрд грн, що на 10% менше за показник попереднього року. EBITDA минулого року становила понад 1 млрд грн, рентабельність за EBITDA знизилася на 1,3 відсоткового пункту (в. п.) - до 21,1%. Капітальні інвестиції "Укртелекому" за 2023 рік становили понад 500 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Петиція до Кабміну про створення окремої безпечної української соцмережі набрала лише 25 голосів

Приєднання України до роумінгової зони ЄС зменшить EBITDA "Київстар" у 2026р приблизно на 1 млрд грн — CEO

"Київстар" планує пілотні проєкти спільних продуктів Helsi та Tabletki цього року

VEON відкритий до подальших пропозицій акцій "Київстару" на ринку – CEO

"Київстар" планує у 3-му кв.-2026 представити варіанти комерціалізації зв’язку Starlink Direct to Cell

"Київстар" веде діалог з Нацбанком щодо можливостей цифрового банкінгу

AVentures Capital скоротив частку у Spin.AI та назвав угоду найбільшим екзитом фонду

"Київстар" придбав інтернет-провайдера Shtorm на Кіровоградщині за 420 млн грн

Nova Post планує у 2026р. подвоїти мережу відділень у Європі – співвласник

Мобілізовані ІТ-фахівці можуть отримувати офіцерське звання та служити за спеціальністю – Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА