Інтерфакс-Україна
13:29 06.07.2021

Форум МСБ об’єднав представників малого та мікробізнесу та показав результати діалогу з владою

3 хв читати

24 червня у  Києві пройшов Форум «Об’єднаний голос малого бізнесу-2021: перезавантаження діалогу з владою», який об’єднав представників малого та мікробізнесу України під гаслом «Спочатку думай про малих!».

Організатори заходу – Національна платформа МСБ, Коаліція Ради Міст "Захисти ФОП", Національна бізнес-коаліція, ВГО "Фортеця" та Альянс РОМБ (Регіональних Об'єднань Малого Бізнесу). Захід пройшов за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Під час дискусій обговорювали найактуальніше: перехід від широкої фіскалізації до ризикоорієнтованої, зменшення регуляторного та адміністративного навантаження на бізнес, спрощення та зниження штрафів у законодавстві щодо ринкового нагляду, діджиталізація та інші важливі питання.

На форумі учасниками представлено напрацювання Ради з питань сприяння розвитку малого бізнесу при Офісі  Президента України: як відокремити реальний мікробізнес, від того, хто не є малим, але зловживає спрощеною системою оподаткування.

 “Ми разом з Податковою виробили механізми, яким чином ми можемо сконцентрувати увагу Податкової саме на "чорному" бізнесі, який працює в нелегальному полі. По-перше, це електронний кабінет покупця. Заохочення покупця бути інформатором про точки ризику. Покупець інформує, де не видаються чеки», - зауважує учасниця Форуму, керівник робочої групи Ради з питань сприяння розвитку малого бізнесу при Офісі Президента Ксенія Ляпіна.

Експерти зауважили, що контроль над ринком слабкий, тому високий корупційний фактор. «До сих пір від імені дрібних підприємців, ФОПів на ринку торгують компанії з мільйонними рекламними бюджетами. Ризикові галузі загалом - це 33 млрд грн. втрат від тіньового обігу щорічно, -  констатує генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова. -  Наприклад, ринок побутової електроніки чотири роки, з моменту введення фіскалізації, моніторить компанія "Центр Експертиз Тест". Якщо порівняти результати моніторингів за чотири роки, то видно, що досі частина ринку працює в тіні. Більше 60% продавців - не видають фіскальний чек. З тих, хто фіскальний чек не видає, більше 50% працюють на спрощеній системі оподаткування, і 38% з них - взагалі не ідентифіковані як продавці. Тобто такі компанії навмисне приховуються і від контролюючих органів, і від свого покупця, таким чином маніпулюючи його довірою до популярних брендів електроніки».

Це нечесна конкуренція та дірка в державному бюджеті. В Міністерстві економіки визнають: проблема є. І пропонують запровадити так звані мальтійські критерії, щоб перекрити кисень цим схемам.

Голова Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш вважає, що в Україні потрібно застосовувати фіскалізацію на більш ризикові категорії платників податків і на ті, які ховаються за спрощеною системою. «Найбільш розвинені країни намагаються виділити малий бізнес і позбавляють його від надмірного адміністрування. Там підходять до цього процесу дуже зважено і звільняють мікро-підприємців від цього обов’язку за різними критеріями. Або за категоріями товарів, або застосовують обмеження за оборотом, або за торговими площами, або за комбінацією таких критеріїв», - розповідає Борис Емельдеш. Він відзначив, що ті ФОПи, які наразі стоять на Майдані Незалежності із акцією протесту за повне скасування фіскалізації, можуть долучитися до діалогу, який триває наразі між учасниками Форуму та владою, аби розібратися: не можна відміняти фіскалізацію для всіх торгівців: «Крупні торгові мережі ухиляються від оподаткування, використовуючи спрощену систему оподаткування, саме через те й виникла ця проблема. Тому наша задача, задача Ради та активного підприємництва  – знайти ту концепцію, ту комбінацію критеріїв, яка виведе справжній реальний малий бізнес з-під дії  фіскалізації».

 Керівник громадської організації “ФОП РАЗОМ UA” Олексій Дідул вважає, що одна з найважливіших норм документу – законодавче введення механізму, яким можна прирівняти недобросовісних фізичних осіб до суб’єктів підприємницької діяльності. Адже саме чорний, нелегальний бізнес створює великі проблеми для легальних підприємців і шкодить економіці держави.

 

ОСТАННЄ

Від новин до небес: Максим Грабовський — ведучий, редактор, а тепер 'Артист' і пілот БпЛА

Дискусія на тему "Світова економічна війна і війна в Україні. Взаємний вплив"

Післявоєнна трансформація економіки України. Пропозиції всеукраїнської партії "Сила нації" щодо економічної політики України

Пресконференція на тему "Необхідність реформування мисливської галузі"

Пресконференція за результатами всеукраїнського моніторингу громадської думки "Стан суспільної свідомості на четвертому році повномасштабного російського вторгнення"

До відома: про дискусію в пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "Перспектива укладення миру. Чи є вона?

До відома: про пресконференцію в пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "10 років НАБУ: боротьба з корупцією чи імітація?"

Екологи звинувачують Міндовкілля в маніпуляції фактами про захист Мархалівського лісу

Про фінансово-економічний стан водопровідно-каналізаційної галузі

Відкриття єдиного RnD-хабу у сфері протимінної діяльності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА