16:51 04.07.2024

Автономне електропостачання - до 48 годин

2 хв читати
Автономне електропостачання - до 48 годин

Кличко показав, як працює київська програма енергонезалежності для мешканців багатоповерхівок

Багатоповерховий житловий будинок, обладнаний дублюючими джерелами електроенергії, може забезпечувати себе теплом до 48 годин, а з підключеними ліфтами – до 12 годин. Київ компенсує таким будинкам 75% вартості дублюючих джерел електроенергії. Про це розповів мер Києва Віталій Кличко і показав відео про один з таких будинків у Києві.

"Мешканці житлового будинку на вулиці Великій Васильківській, ОСББ "Художник", спільно з містом, здійснили комплекс енергоефективних заходів. Серед яких, зокрема, встановили сонячні панелі та інвертори. Вони є дублюючим джерелом електроенергії. Зокрема, для будинкового обладнання, в ситуаціях можливого вимкнення електроенергії. Від батарей автономно може повністю працювати індивідуальний теплопункт (до 48 годин). А якщо з освітленням місць загального користування і зовнішнім освітленням - на батареях це все може працювати добу. Якщо ж і з підключеними ліфтами, то 12 годин", - повідомив Віталій Кличко.

Він зазначив, що вже понад тисячу столичних житлових багатоповерхівок встановили альтернативні джерела електроенергії ,які забезпечують їм автономність.

"Зараз особлива увага - до Програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання. На початок цього року в будинках ОСББ і ЖБК встановили понад 670 одиниць різного обладнання. А загалом, з іншими будинками, - понад 1 тисячу. Сума відшкодування від міста склала близько 18,6 млн грн", - наголосив Віталій Кличко.

Як відомо, Київрада 4 липня проголосувала за ініціативу Віталія Кличка щодо збільшення майже в чотири рази компенсації мешканцям багатоповерхівок за придбання генераторів. Сума відшкодування містом тепер становить до 300 тис. грн за одиницю обладнання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центр протидії дезінформації: ми захоплюємося не лише красою та ніжністю жінок, а й їхньою силою та відвагою

Три роки окупації Запорізької АЕС: деградація обладнання та загрози ядерної та радіаційної безпеки для світу

Забудовники хочуть через суд знищити заказник "Осокорківські луки

Дискусія на тему "Чи прискорився рух до миру?"

Державне партнерство та інвестиції у відновлення територій. Як залучати українських виробників будівельних матеріалів до процесу відновлення

Унаслідок атаки БпЛА загинула журналістка Тетяна Кулик та хірург Павло Іванчов

"Круглий стіл" на тему  "Суспільно-політичні настрої українців"

Радикальна зміна зовнішньої і внутрішньої політичної ситуації. Які подальші сценарії?

Відновлення під питанням. Що заважає бізнесу долучитись до проєктів відбудови критичної інфраструктури? Погляд Ради бізнес-омбудсмена

Київ з початку року виділив на потреби військових 5 мільярдів гривень і передав на фронт 2600 дронів - Кличко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА