12:05 13.06.2014

Україна готова збільшити реверсні постачання газу з Європи - Продан на зустрічі з послами ЄС і США

Україна готова збільшити реверсні постачання газу з Європи - Продан на зустрічі з послами ЄС і США

Україна готова збільшити реверсні постачання природного газу з боку країн Європи, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на зустрічі з послами всіх країн Європейського Союзу та США в Києві в четвер.

"Міністр відповів на запитання послів, зокрема наголосив на необхідності формування ціни на газ на принципах, які діють у контрактах європейських компаній, а також на необхідності збільшення реверсних постачань газу в Україну", - йдеться в повідомленні прес-служби Міненерговугілля.

Ю.Продан високо оцінив позицію європейських партнерів, які з розумінням сприймають пропозиції української сторони, та висловив сподівання на взаємовигідне врегулювання ситуації шляхом трьохсторонніх переговорів і запевнив у готовності до їх продовження.

Глава Міненерговугілля також нагадав позицію української сторони про те, що при фіксації з 1 квітня 2014 року ринкової ціни на російський природний газ у контракті НАК "Нафтогаз України" в найкоротші терміни погасить заборгованість за поставлений природний газ і забезпечить 100-відсоткові безперебійні розрахунки з ВАТ "Газпром" за поточні постачання.

Водночас у разі недосягнення домовленостей із російською стороною вирішення питань буде передано на розгляд Стокгольмського арбітражу.

Як повідомлялося, Україна з листопада 2012 року розпочала імпорт природного газу через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading (Німеччина). З квітня 2013-го розпочалися постачання природного газу з боку Угорщини.

Крім того, з 1 вересня 2014 року очікується відкриття словацького реверсного коридору потужністю 27 млн куб. м на добу.

Україна у 2013 році імпортувала з Європи (з боку Польщі та Угорщини) 2,132 млрд куб. м природного газу. На адресу "Нафтогазу України" за контрактом з RWE минулого року було поставлено близько 1 млрд куб. м газу. Крім того, в 2013-му постачання газу з Європи також здійснював приватний енергохолдинг "ДТЕК", який імпортував 0,628 млрд куб. м газу.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА