12:55 14.11.2017

СБ позитивно оцінює прийняття пенсійної реформи

СБ позитивно оцінює прийняття пенсійної реформи

Ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу забезпечує стабільність пенсійної системи і захист найвразливіших верств населення, сказав президент групи Світового банку Джим Йонг Кім (Jim Yong Kim) під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

"Ми уважно стежимо за ситуацією з пенсійною реформою і хочу зазначити, що це був дуже сміливий крок.... Ми ознайомлені з додатковими нормами, які були включені в реформу. Працюючи з міністерством (соцполітики - ІФ), ми думаємо, реформа має запас міцності, і якщо її буде проведено, буде забезпечено захист найвразливіших верств населення та стабільність пенсійного фонду", - сказав він.

Тим часом Джим Йонг Кім зазначив, що пенсійна система була б більш успішною, якби в закон в останній момент не були внесені деякі зміни.

"Ми знаємо, що було додано нові статті. Звичайно, було б краще, якби ці статті не були додані. Ми підтримуємо діалог із міністерством і міністерство пояснило, що є шляхи, якими можна забезпечити, що реформа буде здійснена в тій формі, яка існує на сьогоднішній день", - сказав він.

Як повідомлялося, ухвалення закону про пенсійну реформу є однією з головних умов для завершення четвертого перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який відкриває шлях для отримання п'ятого кредитного траншу.

Раніше СБ і МВФ у спільному листі до уряду України висловили побоювання щодо внесених законопроектів про пенсійну реформу (№6614) змінами під час його підготовки до другого читання.

Для завершення четвертого перегляду програми EFF Україні необхідно також ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $ 1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 рокупереговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Данилюк обговорив із представниками технічної місії МВФ реформу ДФС

СБ розраховує на врахування його зауважень до законопроекту про Антикорупційний суд при підготовці до другого читання

Кабмін має намір просити Раду невідкладно розглянути законопроект про перерахунок пенсій військовим - Рева

МВФ продовжує дискусії з владою України щодо деяких питань пенсійної реформи

Кредитна лінія "Нафтогазу" на закупівлю газу залишається в силі - Світовий банк

Світовий банк наголошує на критичній важливості створення Антикорупційного суду в Україні

Президент групи Світового банку прибуде в Україну 12 листопада

"Наш край" потребує доопрацювання пенсійної реформи та перерахунку всіх пенсій до прожиткового мінімуму

Осучаснення пенсій може призвести до збільшення інфляції на 0,3-0,6 п.п. у 2018 р.

МВФ продовжує вивчати пенсійну реформу та очікує від влади України виконання інших вимог

ОСТАННЄ

"Одесагаз" має намір зупинити газопостачання котелень Теплодара Одеської області

ЄС доведеться не тільки збільшити внески в союзний бюджет, але і заповнити "діру" від виходу Великої Британії

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

Ощадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісамиОщадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА