19:52 27.12.2017

НБУ спростив банкам валютний арбітраж без використання гривні

НБУ спростив банкам валютний арбітраж без використання гривні

Національний банк України спростив умови проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі, що передбачають купівлю / продаж іноземної валюти за іноземну валюту, тобто без використання гривні.

"Банки зможуть здійснювати такі операції за дорученням юросіб і фізосіб-підприємців, тоді як раніше їх можна було здійснювати тільки за дорученням клієнтів-фізосіб; зможуть проводити арбітражні операції з новим інструментом - банківськими металами", - йдеться в повідомленні центробанку в середу.

Згідно з ним, відповідну постанову №143 правління НБУ прийняло 26 грудня, вона стане чинною 2 січня 2018 року.

Нацбанк додає, що банки також отримають можливість проводити арбітражні операції не тільки з іноземними банками, а й з іноземними небанківськими фінансовими установами, що мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою, а також зможуть укладати договори для проведення арбітражних операцій з іншими уповноваженими банками, які вже встановили відносини з іноземними контрагентами.

"Також скасовуються вимоги про реєстрацію банками в Національному банку правил проведення арбітражних угод ... і клієнтських операцій з купівлі-продажу іноземних валют на умовах "форвард" у Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку", - відзначає регулятор.

Окрім того, прийнята постанова дозволяє міжнародним фінансовим організаціям (МФО) купувати або продавати валюту в будь-якому українському банку за вибором, а не тільки в тій установі, де відкрито їх рахунок.

Документ скасовує також норму, згідно з якою купівля іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора для виконання боргових зобов'язань позичальника за кредитом дозволяється тільки за умови, що в рахунок кредиту кредитор фактично також передав іноземну валюту 1-ї групи Класифікатора.

Як вважає Нацбанк, зазначені заходи сприятимуть розширенню можливостей банків з проведення арбітражних операцій та розширять коло клієнтів, які зможуть здійснювати такі операції.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА