11:06 11.01.2018

АМКУ рекомендував Мінфіну переглянути наглядові ради держбанків

АМКУ рекомендував Мінфіну переглянути наглядові ради держбанків

 Наявність у наглядових радах держбанків одних і тих самих представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг, і таку ситуацію слід виправити, такі рекомендації надав Антимонопольний комітет України (АМКУ) Міністерству фінансів.

"Вжити заходів із забезпечення умов призначення глав і членів наглядової ради держбанку і банку з держчасткою, що унеможливлюють здійснення ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - йдеться в документі АМКУ.

Антимонопольне відомство нагадує, що його рекомендації є обов'язковими і про їх результати слід повідомити у 30-денний термін.

АМКУ зазначає, що наразі в кожному з чотирьох держбанків - ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку - є члени наглядових рад трьох інших держбанків. Крім того, глава наглядової ради Ощадбанку є також головою наглядової ради Укрексімбанку.

"Ринкове становище банків держсектора і одночасне перебування одни і тих самих осіб на посадах в органах управління кількох таких банків може негативно впливати на конкуренцію на ринку банківських послуг", - зазначає антимонопольне відомство.

Воно також вказує на позицію Національного банку України, що також виступає за створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю держбанків через наглядові ради, більшість у складі яких - незалежні члени.

Як повідомлялося, кількість банків в Україні з початку 2014 року скоротилася до 88 станом на 1 жовтня 2017 року з 180, зокрема у 2016 році - до 96 з 117.

У результаті націоналізації ПриватБанку і докапіталізації за рахунок бюджету Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку ці чотири держбанку є найбільшими з сумарною часткою активів близько 56% від активів всієї банківської системи країни.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" вважає вигідною закупівлю в поточному році 5 млрд куб. м газу у "Газпрому" за зниженою Стокгольмським арбітражем ціною

"Нафтогаз" вимагатиме 1 млрд грн компенсації від нових власників вилучених у компанії ліцензій

ЄБРР у 2017 р. видав кредити на рекордні $9,7 млрд, Україна отримала $581 млн

СБ розраховує на врахування його зауважень до законопроекту про Антикорупційний суд при підготовці до другого читання

Передача ПСГ в "МГУ" відштовхне іноземних партнерів - Коболєв

Держава в 2018 р. буде компенсувати садівникам 80% вартості посадкового матеріалу - Гройсман

Міненерговугілля заперечує плани підвищення ціни на газ для населення

Кабмін збільшив допомогу непрацездатним переселенцям на житло до тисячі грн, для сім'ї - 3 тис. грн

Кабмін уповноважив Кубіва на переговори із створення Центру підтримки технологій та інновацій

Кабмін затвердив Стратегію розвитку цифрової економіки до 2020 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА