Інтерфакс-Україна
11:55 17.01.2018

НБУ в 2017 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн

2 хв читати
НБУ в 2017 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн

 Національний банк України (НБУ) у 2017 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн.

Як повідомляється на веб-сайті НБУ, ця сума складалася з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заставного майна та коштів, отриманих з інших джерел.

ФГВФО у 2017 році реалізував заставлене майно на суму 595,84 млн грн, з яких НБУ отримав 574,7 млн грн. Велика частина реалізованих активів - на суму 529,2 млн грн - становили права вимоги за закладеними НБУ кредитними договорами. Сума отриманих коштів НБУ від реалізації майна в 2017 році на 13% перевищила показник реалізації аналогічних активів у 2016 році (510,2 млн грн).

Серед інших джерел погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків були кошти від погашення майнових прав на суму 764,5 млн грн, погашення ОВДП на суму 664,3 млн грн, продажу банківських металів на суму 62 млн грн, погашення майнових прав третіми особами на суму 7, 3 млн грн.

За найвищою ціною - 243,7 млн грн - у 2017 році було реалізовано право вимоги за кредитним договором, переданим ПАТ "Дельта Банк" у заставу НБУ.

Крім того, у 2017 році більш ніж у 13 разів збільшилися обсяги узгодження НБУ реалізації прав вимоги за закладеними кредитними договорами. Зокрема, було прийнято 63 рішення щодо реалізації прав вимоги за 50,2 тис. кредитними договорами, загальна заборгованість за якими становить майже 55 млрд грн.

"Збільшення обсягів узгодження реалізації закладеного майна відбувається в зв'язку з підвищенням оперативності прийняття управлінських рішень з боку ФГВФО. На збільшення продажу закладеного майна також вплинув перехід ФГВФО на електронну систему торгів ProZorro.Продажі, що надає можливість задіяти одразу 29 провідних електронних майданчиків України, забезпечує прозорість і неупередженість організаторів торгів", - зазначено в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА