18:37 26.02.2018

"Укроборонпром" підтримує пропозицію щодо надання повноважень спецекспортерів українським приватним оборонним виробникам - голова концерну

3 хв читати
"Укроборонпром" підтримує пропозицію щодо надання повноважень спецекспортерів українським приватним оборонним виробникам - голова концерну

Держконцерн "Укроборонпром" підтримує пропозицію щодо лібералізації діючої системи ВТС та експорту озброєнь в умовах нових викликів воєнного часу і надання приватним виробникам оборонної продукції повноважень спецекспортерів, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" голова "Укроборонпрому" Павло Букін.

У коментарі агентству в понеділок він зазначив, що за підсумками розгляду цього питання на нараді в Раді національної безпеки і оборони сформовано погоджену позицію, яка нині проходить стадію оформлення. "Приватним українським оборонним виробникам буде надано право експорту на продукцію власного виробництва і право імпорту оборонної продукції в інтересах забезпечення власного виробництва", – додав він.

За словами П.Букіна, водночас, щоб уникнути "зловживань і перегинів на місцях", планується повернути в ОПК систему ліцензування оборонного виробництва або сертифікації оборонної продукції.

"Йдеться про те, щоб виробник пред'являв свою продукцію, і держава переконувалася: що ця продукція є; що вона відповідає стандартам; що забезпечено відповідний режим її непередачі і невикористання особами, яким не надано права її використовувати", - уточнив він.

"На жаль, після того, як МЕРТ розпочало правильний процес у плані лібералізації дозвільної системи, тут, в Україні, стався знову ж таки "перегин": коли скасували ліцензування для виробників озброєння і військової техніки. І на сьогодні у нас, з одного боку, є стаття Кримінального кодексу, яка забороняє незаконне володіння зброєю та боєприпасами, а з іншого боку - виробники можуть, не ліцензуючи, це робити", - сказав голова "Укроборонпрому". Він наголосив: "Мені здається, здоровий глузд тут якийсь має бути".

"Укроборонпром" підтримує надання ліцензії приватним оборонним виробникам: тим, які дійсно виробляють оборонну продукцію", - зазначив П.Букін, уточнивши, що впровадження в системі ДСЕКУ електронної системи ліцензування потребує запровадження додаткових заходів контролю приватних виробників оборонної продукції.

"Тому що є ідея забезпечити отримання ліцензії в заявочному режимі: "Тов. Х в електронному вигляді подав заявку й отримав дозвіл. Цей елемент також може бути. Але тоді в комплексі має бути інспекція виробництва і пред'явлення готової продукції, виробничого циклу. І знову ж таки, це пов'язано з військовим прийманням, якщо це здійснюється в інтересах Міністерства оборони", - пояснив П.Букін.

За словами голови "Укроборонпрому", рішення уповноважених органів влади про надання приватним оборонним компаніям повноважень спецекспортерів очікується найближчим часом. "Думаю, що протягом місяця максимум, це рішення буде ухвалено", - уточнив він.

Згідно з раніше озвученими оцінками неурядового об'єднання "Ліга оборонних підприємств України", що об’єднує понад 40 приватних оборонних компаній, реалізація експортного потенціалу підприємств приватного сегменту ОПК України має стати одним із джерел залучення ресурсів на створення та організацію серійного виробництва нових зразків озброєнь для переозброєння ЗСУ в умовах обмежених можливостей оборонного бюджету.

За оцінками Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР), що входить до ліги, створення рівних умов для вільної роботи на зовнішніх ринках озброєнь і для держспецекспортерів, і для приватних оборонних компаній дасть змогу Україні підвищити обсяги експорту ВВТ більш ніж $3 млрд на рік.

Водночас, за оцінками ЦДАКР, сформована в інших історичних умовах держмонополія в системі ВТС України на сьогодні "стимулює" відплив із країни капіталу і оборонних технологій, а також стримує розвиток озброєнь і процес повноцінного переозброєння армії.

За даними українського військового відомства, останніми роками в структурі виконавців держоборонзамовлення близько 50% становили приватні оборонні компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

"Інтерпайп" пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

"Інтерпайп" намагається вирішити дефіцит кадрів за рахунок покращення соцпакету й навчання

Госпсуд затвердив план досудової санації "Ельдорадо" (оновлено)

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА