18:49 27.03.2018

"Нафтогаз" продовжить протидіяти реалізації Nord Stream 2

2 хв читати
"Нафтогаз" продовжить протидіяти реалізації Nord Stream 2

НАК "Нафтогаз України" назвав прогнозованим рішення про видачу Німеччиною дозволу на будівництво й експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій виключній економічній зоні (ВЕЗ), і продовжить переконувати Європу, що реалізація цього проекту негативно позначиться на її енергетичній безпеці.

"Як і очікувалося, німецькі дозвільні органи видали останній дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на території Німеччини. Цього разу йдеться про 30-кілометрову зону у виключній економічній зоні. Це неприємний, але прогнозований вчинок. Протидії він не зупиняє", - йдеться в повідомленні НАК у соцмережі Facebook.

У "Нафтогазі" нагадали, що офіційна Німеччина продовжує називати цей проект "виключно комерційним", і вважає його справою, обмеженою інтересами кількох компаній, з відповідним регуляторним режимом.

"Єврокомісія, Європарламент, більшість країн ЄС, Україна, США, Канада та значна частина німецького політикуму так не вважають. Мантра про "виняткову комерційну вигоду", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", - зазначають у НАК.

Як повідомлялося, компанія Nord Stream 2 AG у вівторок отримала дозвіл на будівництво й експлуатацію газопроводу в німецькій виключній економічній зоні. Федеральне відомство із судноплавства та гідрографії видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки відповідно до Гірничого закону ФРН.

Раніше 31 січня 2018 року Гірниче відомство Штральзунда видало дозвіл на будівництво й експлуатацію морської ділянки газопроводу "Північний потік 2" у територіальних водах Німеччини (в межах 12 морських миль) і його сухопутної частини.

Отже, підсумовує компанія, "всі необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримано".

Газопровід Nord Stream 2 має пройти Балтійським морем, сполучивши постачальників у Росії зі споживачами в Європі, його довжина становитиме понад 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна спроможність газопроводу становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Партнери по проекту: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії - BASF і Uniper.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА