17:14 20.07.2018

Польське держагентство ARP викупило у Тарути Gdansk Shipyard та GSG Towers

2 хв читати
Польське держагентство ARP викупило у Тарути Gdansk Shipyard та GSG Towers

Польське агентство розвитку промисловості (ARP S.A.) викупило у Gdansk Shipyard Group Sp. z o.o., контрольованої українським народним депутатом Сергієм Тарутою, 81,05% акцій суднобудівного заводу Gdansk Shipyard S.A. та 50% виробника веж для вітроелектростанцій GSG Towers Sp. z o.o.

Як зазначено в повідомленні агентства в п'ятницю, з урахуванням 18,95% Gdansk Shipyard і 50% GSG Towers, що раніше належали йому, ARP отримало повний контроль над двома підприємствами.

"Після року складних переговорів нам вдалося отримати прийнятні умови, що відображають вартість обох компаній", - наведено в релізі коментар в. о. президента ARP Анджея Кенсбока (Andrzej Kensbok).

За його словами, в найближчих планах - оперативні заходи щодо реалізації бізнес-плану відновлення потенціалу та конкурентоспроможності об'єктів, з використанням поточної сприятливої кон'юнктури в суднобудуванні та вітроенергетиці, особливо в морському секторі.

У повідомленні зазначено, що український інвестор, відповідно до підписаної наприкінці березня 2018 року угоди, вже надав оперативний контроль польському акціонеру.

ARP розраховує, що операція відкриє доступ підприємств, на яких сумарно зайнято 860 людей, до ринкового фінансування, необхідного для проведення поточних операцій, і дасть змогу збільшити обсяги продажу, збалансувати доходи і витрати.

Як повідомлялося, попередню угоду про операцію (так званий term sheet) було підписано 28 березня 2018 року. Про досягнення угоди щодо ключових її параметрів ARP повідомила на початку липня. Водночас інші деталі угоди не розголошуються.

Як повідомлялося, ISD Polska придбала 76% акцій Гданської судноверфі в 2007 році. Пізніше суднобудівний бізнес було виведено зі складу корпорації ІСД, і контроль над ним зосередив С.Тарута.

Український інвестор та ARP багато років провадили спір про необхідність і способи докапіталізації Гданської судноверфі, що опинилася в складній фінансовій ситуації, а також про виконання плану її реструктуризації. Держагентство зазначало, що невиконання плану реструктуризації може призвести до рішення Єврокомісії щодо повернення цих коштів, загальна сума яких із 2004 року по 2013 рік сягнула PLN550 млн ($162,7 млн грн за тодішнім курсом).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стратегія розвитку агросектору до 2030 р. стане основою української переговорної позиції під час вступу до ЄС - Стефанішина

Новий порядок розподілу лімітів запрацює із суботи в тестовому режимі, ситуація з е/е має покращитися - перший заступник глави Міненерго

Розмови про дефіцит держбюджету-2025 передчасні, Мінфін шукає додаткові внутрішні джерела фінансування оборони - міністр

Україна в реструктуризації євробондів розраховує на часткове списання боргу - міністр фінансів

"Укренерго" на останній робочий день встановило ліміти споживання е/е для кожного регіону на всю добу

Інвестфонд Inzhur планує залучити до 10 тис. інвесторів для приватизації готелю "Україна"

Більше половини українців не відкладають гроші на “чорний день”: опитування Rakuten Viber

Девелопери забезпечують автономне живлення в житлових проєктах лише для критичних інженерних систем будинків

Міжнародні резерви України в травні знизилися на 7,9% - до $39 млрд

Темпи встановлення нової газової генерації наразі дуже недостатні - директор Центру досліджень енергетики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА