18:11 26.07.2018

У СЦКК повідомляють про обстріл шламонакопичувача Торецького фенолзаводу, ймовірні пошкодження можуть призвести до екологічної катастрофи

2 хв читати
У СЦКК повідомляють про обстріл шламонакопичувача Торецького фенолзаводу, ймовірні пошкодження можуть призвести до екологічної катастрофи

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) повідомляє про обстріл з боку бойовиків шламонакопичувача 3-ї черги промислових відходів хімічного виробництва Торецького фенольного заводу (Донецька обл.).

"Представники української сторони СЦКК 25 липня 2018 року виявили розрив артилерійського боєприпасу в чаші шламонакопичувача. Фахівці наразі не можуть оцінити пошкодження об'єкта", - зазначено в повідомленні СЦКК на сторінці операції об'єднаних сил у соцмережі Faceboоk у четвер.

Українська сторона СЦКК не виключає, що вибуховою хвилею могли бути пошкоджені стіни чаші, що "може призвести до потрапляння отруйної рідини в ґрунтові води і в подальшому в річку Кривий Торець" і спричинити масштабну екологічну катастрофу на території Донецької області.

У СЦКК нагадують, що обидві сторони взяли на себе письмові зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню в районі проведення аварійно-відновлювальних робіт зі зміцнення шламонакопичувача в період з 10 липня до 1 серпня 2018 для гарантування безпечної роботи патрулів СММ ОБСЄ і всіх залучених фахівців.

"Однак перспектива екологічної та гуманітарної катастрофи в регіоні, очевидно, не дуже хвилює ватажків збройних формувань РФ та їхнє кремлівське керівництво", - зазначено в повідомленні української сторони СЦКК.

Як повідомлялося, 19 липня українська сторона СЦКК повідомила, що для завершення аварійно-відбудовних робіт на пошкодженій дамбі одного з шламонакопичувачів Торецького фенольного заводу (Донецька обл.) потрібен ще як мінімум місяць, тоді як до закінчення гарантій перемир'я з боку бойовиків залишилося менше 10.

Торецький фенольний завод займається централізованою переробкою продуктів коксохімічного виробництва: фенольної, нафталінової та піридинової сировини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

Дефіцит е/е значний протягом майже всієї доби, за винятком годин активної роботи ВДЕ - "Укренерго"

"Нафтогаз" готовий надати свою інфраструктуру для оперативного підключення газової генерації е/е і забезпечити її газом - СЕО

Харків'яни та жителі області отримають збільшену субсидію та пільгу на електроенергію в неопалювальний сезон

НБУ у середу послабив курс гривні на 9 коп.

Велика Британія збільшить свій внесок у Фонд підтримки енергетики на £20 млн

Україна увійде наступного опалювального сезону з запасами в ПСГ не менше 13 млрд куб. м – голова Нафтогазу

Шмигаль доручив затвердити графіки ремонтів енергооб'єктів і кроки щодо посилення їх захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА