21:11 18.10.2018

На виконання прийнятого Кодексу про банкрутство необхідно розробити близько 30 нормативних актів

3 хв читати
На виконання прийнятого Кодексу про банкрутство необхідно розробити близько 30 нормативних актів

На виконання прийнятого в четвер Кодексу України з процедур банкрутства необхідно прийняти близько 30 нормативно-правових актів, повідомив старший партнер Ario Law Firm, який брав участь у розробці Кодексу Юліан Хорунжий.

"На виконання Кодексу доведеться прийняти значну кількість нормативно-правових актів - постанов Кабміну, наказів міністерств. Орієнтовно, близько 30 нормативно-правових актів. Як неодноразово декларували під час засідань робочих груп представники уряду, з цим не виникне проблем і "нормативка" буде прийнята вчасно. Як показує досвід набрання чинності діючої сьогодні редакції закону, це абсолютно реально", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", нагадавши, що ці нормативні акти мають бути розроблені протягом півроку.

Коментуючи готовність юристів (арбітражних керуючих, адвокатів, суддів та ін.) до змін, Ю.Хорунжий зазначив, що юридична спільнота досить активно готується до вступу Кодексу в силу.

"Основна маса юристів до вступу в силу Кодексу підійде абсолютно підготовленою, оскільки така готовність залежатиме, в першу чергу, від бажання самих юристів вивчити ці зміни", - сказав він.

Юрист також підкреслив, що новий склад Верховного суду останнім часом формує досить зважені правові висновки і забезпечує єдність судової практики. Разом з тим, Ю.Хорунжий зазначив, що у зв'язку з корінними змінами законодавства про банкрутство, "більшість правових позицій, які вже сьогодні сформовані Верховним судом втратять свою актуальність, тому Верховний суд зіткнеться з необхідністю формування абсолютно нової судової практики".

"У перший час дії Кодексу є ризик появи "цікавої" практики місцевих і апеляційних судів, в силу можливого креативу. Але, все ж, я налаштований позитивно і впевнений, що єдність практики буде забезпечено", - сказав він.

В цілому, коментуючи прийнятий документ Ю.Хорунжий, підкреслив, що "мова йде не просто про зміни в закон, а про новий Кодекс".

"Такий документ не міг би народитися, пройти всі обговорення і отримати схвалення Верховною Радою без досягнення компромісів між усіма учасниками, які брали участь в підготовці і розробці цього кодексу. З багатьох питань, з яких шукався компроміс, завдання стояло не просто впровадити нові і позитивні ідеї , а в першу чергу - не нашкодити, не зробити гірше", - сказав він.

Експерт наголосив, що кодекс увібрав у себе значну кількість прогресивних ідей, які впроваджені в європейських державах.

У той же час, на його думку, "в умовах сучасної України, зі 100% гарантією складно прогнозувати, що всі новели спрацюють саме так як закладено в проекті, проте, очікування, в будь-якому випадку, позитивні".

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер 237 голосами при необхідних 226 прийняла Кодекс України з процедур банкрутства (№8060). Однією з новел Кодексу є можливість фізособам - сумлінним позичальникам у разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права. Прийнятий документ також передбачає продаж майна банкрутів на електронних аукціонах "ProZorro. Продажі".

До даного законопроекту до другого читання надійшло понад 1300 поправок, з яких приблизно 40% були відхилені.

Кодекс буде введений в дію через шість місяців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЕКА на тижні затвердить продукт страхування інвесткредитів

Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами в I кв.-2024 зріс на 10,4%

ЄС погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 2,9%

"Київтеплоенерго" планує завершити ремонт пошкодженої ділянки тепломережі на вул.Антоновича 17 травня

Stolitsa Group лідирує за обсягом введеного житла в Києві, "РІЕЛ" - у Львові

Philip Morris запустив нову фабрику у Львівській області

"Укренерго" допускає аварійні відключення е/е в Україні з 18:00 до 23:00 середи в разі зростання споживання

Керівництво БЕБ закликає проконтролювати слідство на Львівській тютюновій фабриці - ТСК

Ситуація в енергетиці дуже складна, але влада працює над мінімізацією ризиків до старту опалювального сезону - Шмигаль

Продовження режиму безмитної торгівлі стосується переважно торгівлі агротоварами - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА