16:17 29.01.2019

Українські стартапи в 2018 році залучили $290 млн, кількість ІТ-фахівців досягла 184,7 тис., а кількість ІТ-компаній - 4 тис.

2 хв читати
Українські стартапи в 2018 році залучили $290 млн, кількість ІТ-фахівців досягла 184,7 тис., а кількість ІТ-компаній - 4 тис.

Інноваційний парк UNIT.City (Київ) і інвестфонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) презентували детальний огляд головних елементів української ІТ-індустрії, згідно з яким у 2018 році в Україні в 4 тис. ІТ-компаній працювали 184,7 тис. розробників.

В огляді також зазначається, що за даними дослідницької компанії App Annie, у кожної п'ятої глобальної компанії, що працює в сфері розробки ПЗ для мобільних платформ, є офіс в Україні.

За даними дослідження The State of European Tech 2018, в Україні налічується майже 184,7 тис. розробників. У звіті також повідомляється, що минулого року українським стартапам вдалося залучити понад $290 млн інвестицій.

"За останні п'ять років динаміка зростання української ІТ-індустрії обчислюється двозначними цифрами. Кожна п'ята компанія зі списку Fortune 500 користується українськими ІТ-сервісами. Тому сьогодні найкращий час для того, щоб відкривати або розширювати тут свій інноваційний бізнес. Цей путівник допоможе міжнародним партнерам в цьому переконатися", - наведено в звіті слова СЕО та керуючого партнера UNIT.City Макса Яковера.

Відповідно до огляду, ІТ-галузь є другою в Україні за обсягами експорту в 2018 році, при цьому в світі Україна посідає 24-те місце в рейтингу найбільш привабливих країн для розробки ПЗ, а відповідно до Global Innovation Index Україна посіла 54-те місце з 126.

"Необхідно, щоб міжнародні партнери володіли якомога більшою інформацією та мали доступ до проривних місцевих стартапів і підприємців. Технологічний сектор має стратегічне значення для української економіки й може змінити те, як Україну сприймають у світі за часів цифрової трансформації", - вважає президент і головний виконавчий директор WNISEF Ярослава Джонсон.

В огляді також зазначено, що в Україні розташовано понад 110 науково-дослідних і дослідно-конструкторських центрів компаній. Найбільшим R&D-партнером України є США (45% компаній), далі - ЄС та Ізраїль. Сфери експертизи українських R&D центрів охоплюють ігри, електронну комерцію, роботу з BigData і штучним інтелектом, телекомунікації, інтернет речей, розробку програмного забезпечення та інші сфери.

Більше половини R&D центрів розташовуються в Києві, також великими центрами науково-дослідницької діяльності є Дніпро, Львів, Харків, Одеса та Вінниця.

Як повідомлялося, інноваційний парк UNIT.City бізнесмена Василя Хмельницького офіційно відкрився в квітні 2017 року на території колишнього Київського мотоциклетного заводу. На його території розташовуються коворкінг Chasopys-UNIT, IT-школа UNIT Factory, три лабораторії, бізнес-кампус, фонд і п'ять акселераторів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Попит на зарядні станції та інші альтернативні джерела живлення в мережі "Фокстрот" зріс утричі з початку року

ЄС остаточно схвалив "торговельний безвіз" для України - Шмигаль

Обмеження енергоспоживання для промисловості повертаються на вечір - "Укренерго"

Офіційний курс гривні може знизитися влітку до 40 грн/$1 і нижче у зв'язку з новими кроками валютної лібералізації - банкіри

Мінсільгосп США прогнозує скорочення врожаю пшениці в Україні у 2024р на 8,7% і кукурудзи на 12,9%

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА