09:56 03.04.2019

"Нафтогаз" підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС про підтримку анбандлінгу

2 хв читати
"Нафтогаз" підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС про підтримку анбандлінгу

НАК "Нафтогаз України", АТ "Укртрансгаз" і ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) підписали угоду про створення спільної робочої групи з п'ятьма провідними європейськими операторами, зацікавленими в підтримці процесу анбандлінгу та подальшій участі в управлінні українською газотранспортною системою (ГТС), повідомила прес-служба НАК.

За її даними, до робочої групи входять GRTgaz S.A. (Франція) N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія) Eustream a.s. (Словаччина) і Fluxys S.A. (Бельгія).

"Мета співпраці - допомогти українській стороні створити незалежного оператора ГТС відповідно до європейського законодавства, після чого європейські партнери зможуть долучитися до управління оператором ГТС", - йдеться в прес-релізі.

На цьому етапі профільні експерти європейських операторів допомагатимуть зі створенням незалежного українського оператора ГТС і поданням заявки на його сертифікацію українському регулятору НКРЕКП і Секретаріату Енергетичного співтовариства, а також братимуть участь у розробці плану модернізації ГТС для забезпечення її технічної надійності та ефективності.

Європейські оператори також надаватимуть консультаційну підтримку під час спільних засідань правління і комітету з анбандлінгу наглядової ради "Нафтогазу". Подальша співпраця між операторами ГТС і МГУ обговорюватиметься окремо.

Як повідомлялося, виділення незалежного оператора ГТС заплановане з 1 січня 2020 року. "Нафтогаз" планує провести анбандлінг за моделлю ISO (Independent System Operator), яка забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти "Газпрому" на $12 млрд. ISO, на відміну від моделі OU (Ownership unbundling), не вимагає приватизації ГТС України.

Для активізації процесу анбандлінгу та передачі газотранспортної системи в управління незалежному оператору Верховна Рада має ухвалити в другому читанні законопроект "Про концесію".

У НАК вважають, що лише співпраця з міжнародними компаніями в частині управління ГТС України дасть змогу зберегти за країною статус транзитера газу.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, до Молдови - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" у рамках "Сталевої мрії" представив проєкт відновлення мікрорайону в Бахмуті

Війна знищила близько 30% потенціалу українського агросектору, 20% сільгоспземель - під окупацією - Мінагрополітики

Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби понеділка - "Укренерго"

Гендиректор Федерації роботодавців: На кожному нашому підприємстві - близько 10% мобілізованих співробітників

Міністри фінансів G7 обіцяють домагатися дотримання стелі цін на нафту з РФ

"Укренерго" не застосовуватиме обмеження споживання е/е в неділю

ЄБРР з партнерами з України шукають найкращий шлях допомогти їй вижити наступної зими

Ціни промвиробників в Україні у квітні 2024 р. зросли на 3,3%

Сенс Банк планує обмежити Р2Р до 200 переказів на 1 млн грн/міс.

Уряд схвалив законопроєкт про механізми врегулювання боргової проблеми на ринку е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА