16:55 23.05.2019

У разі одержання енергокомпаніями надприбутків у новому ринку, Україна може ввести windfall податок - рекомендація Енергоспівтовариства

2 хв читати
У разі одержання енергокомпаніями надприбутків у новому ринку, Україна може ввести windfall податок - рекомендація Енергоспівтовариства

У разі одержання енергогенерувальними компаніями надприбутків за підсумками лібералізації ринку електричної енергії Україна може вилучити їх шляхом введення так званого windfall податку (додатковий податок на непередбачений прибуток або незароблені прибутки).

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", про це повідомили в Секретаріаті Енергоспівтовариства у відповідь на запит учасників ринку про теоретичну можливість покладання на приватні енергокомпанії спецзобов'язань (PSO, Public Service Obligation) із постачання е/е для потреб населення.

Такий податок може бути застосовано і до АЕС (за інформацією Секретаріату, такий варіант пропонував регулятор), і ГЕС (за інформацією Секретаріату, це пропонувало Міненерговугілля), а також до інших виробників (зокрема й приватних), які одержать непередбачений прибуток у новому ринку.

Як відомо, Велика Британія в 1997 року ввела windfall податок для компаній, які з 1984 року брали участь у приватизації держпідприємств, що працюють у телекомунікаційній сфері, ЖКГ, авіа- та залізничному сполученні. На думку британського уряду, приватизацію було здійснено за цінами нижчими за ринкові, що дало змогу покупцям отримати значний прибуток.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало покласти на НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" спеціальні зобов'язання (PSO, Public Service Obligation) з постачання е/е для потреб населення на період до 31 грудня 2020 року.

Відповідну постанову Кабінет Міністрів, як передбачається, ухвалив на засіданні в середу, 22 травня.

Нині населення України через занижені ціни на е/е не доплачує за неї близько 60 млрд грн на рік, які перекладають на непобутових споживачів за допомогою включення в оптову ціну е/е сум дотаційних сертифікатів. Із введенням нового оптового ринку цей механізм припинить існування.

З огляду на це пропонується використовувати інший механізм, що передбачає покладання PSO на самих енерговиробників за гарантування їм відповідного тарифу на відпуск е/е.

Кінцевими платниками різниці між ринковою та фактичною ціною е/е для населення, як і раніше, залишаться непобутові споживачі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

Ситуація з е/е покращиться наступного тижня з потеплінням, але її дефіцит зберігатиметься ще довго - глава "Укренерго"

Харків чи не єдине місто, яке має детальний план підготовки до зими, - радник прем'єра

Група Єрмака-Макфола представила новий план економічного тиску на РФ

"Укренерго" анонсує погодинні відключення е/е протягом доби, обленерго сподіваються уникнути графіків удень

ЕКА у квітні застрахувало 46 млн грн кредитних договорів, підтримавши 1,07 млрд грн експорту

ЕКА на тижні затвердить продукт страхування інвесткредитів

Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами в I кв.-2024 зріс на 10,4%

ЄС погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 2,9%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА