19:12 19.10.2020

На роботах із запобігання затопленню шахти "Золоте" розкрали понад 14 млн грн

2 хв читати
На роботах із запобігання затопленню шахти "Золоте" розкрали понад 14 млн грн

Виконувача обов'язків генерального директора ДП "Первомайськвугілля" та директора відокремленого підрозділу цієї шахти ВП "Шахта "Золоте" викрито на розтраті понад 14 млн грн, виділених на запобігання надзвичайній ситуації техногенного характеру у зв'язку із затопленням шахт у Луганській області.

Як повідомляє в понеділок прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), також викрито двох директорів комерційних компаній, що брали участь у протиправній схемі.

У Національному антикорупційному бюро (НАБУ) розповіли, що в 2017 році склалася критична ситуація із затопленням шахт "Первомайська" і "Голубівська", розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області. Після початку антитерористичної операції протягом 2015-2016 рр. там не відкачували воду, внаслідок чого збільшився рівень води на шахті "Золоте" в м. Золотому Попаснянського району. Виник ризик руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів рудничними водами та втрати корисних копалини.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів у 2018 році профінансував відповідні роботи, розпорядником коштів визначили ДП "Первомайськвугілля". Закупівлі здійснювали з переговорною процедурою, і держпідприємство обрало генерального підрядника без тендеру. Ним виявилася комерційна компанія, яка після отримання контракту уклала договір з іншою компанією на умовах субпідряду. А та звернулася до шахти "Золоте", яка входить до ДП "Первомайськвугілля", щоб її співробітники виконали необхідні роботи.

Слідство встановило, що керівники держпідприємства, його підрозділу та керівники приватних структур діяли в змові. У результаті з виділених Кабміном 33 млн грн, фактично перерахованих ДП "Первомайськвугілля" своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно було переплачено понад 14 млн грн, які осіли на рахунках приватних компаній.

Розкраданню ще майже 3,5 млн грн вдалося запобігти, зазначають у НАБУ.

"Зібрано докази того, що ціни на окремі матеріали завищили майже вдвічі, а частину робіт, які були оплачені з коштів державного бюджету, виконано не було", - йдеться в повідомленні.

За даними САП, дії директорів державних шахт і приватних структур кваліфіковані за ч. 5 ст. 191; ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Досудове розслідування триває, встановлюють інших осіб, причетних до зазначеного злочину.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА