17:07 09.04.2021

Україна через блокування декларування газу в режимі "митний склад" могла втратити іноземних замовників, які принесли 1,5 млрд грн доходу в 2020 р.

3 хв читати
Україна через блокування декларування газу в режимі "митний склад" могла втратити іноземних замовників, які принесли 1,5 млрд грн доходу в 2020 р.

Унаслідок блокування з 1 квітня митного декларування природного газу, який зберігається в українських газосховищах (ПСГ) у режимі "митний склад", Україна могла втратити іноземних замовників послуг зі зберігання газу, які лише у 2020 році принесли дохід операторові ПСГ розміром 1,5 млрд грн.

Відповідно до прес-релізу АТ "Укртрансгаз", про це заявив т.в.о. генерального директора компанії Сергій Перелома під час зустрічі в енергетичному комітеті Американської торговельної палати 8 квітня.

Як повідомлялося, через розбіжності в законодавстві, що регулює роботу митних органів і газового ринку, операції з природним газом, який зберігається в режимі "митний склад", були заблоковані з 1 по 5 квітня 2021 року.

Однак Державна митна служба, енергомитниця і оператори ПСГ і ГТС України врегулювали питання, узгодивши тимчасовий алгоритм спільних дій на період до ухвалення законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії" від 16 грудня 2019 року №2553.

За даними оператора ПСГ України, виключно з метою декларування та митного оформлення природного газу для вираження його обсягів в одиницях енергії (кВт-год) наразі використовується коефіцієнт. Він розраховується окремо для кожної партії газу на основі показників сертифікатів якості за точками підключення за відповідний період переміщення через митний кордон України.

Отже, з 1 квітня 2021 року під час приміщення і випуску природного газу в/із режиму "митний склад", крім одиниць енергії, довідково також зазначається інформація про обсяг газу в одиницях об'єму.

"До прийняття законопроекту №2553, який дасть нам змогу перейти на облік газу в одиницях енергії, знайдений і узгоджений алгоритм є максимально комфортним для замовників, але при цьому змушує "Укртрансгаз" фактично здійснювати подвійний облік газу - в одиницях об'єму та енергії. Зауважу, що цей протокол діятиме до моменту ухвалення закону про перехід на енергетичні одиниці. Сподіваюся, що наш парламент завершить цей законотворчий процес і проголосує за законопроект №2553", - сказав Перелома.

Як повідомлялося, Енергетична митниця з 1 квітня 2021 року розпочала декларування газу, що зберігається в режимі "митний склад", в одиницях енергії відповідно до закону "Про митний тариф" від 4 червня 2020 року. Цей закон вимагає додаткового обліку газу в кВт-год.

Водночас Верховна Рада досі не ухвалила в другому читанні законопроект №2553, згідно з яким мають бути внесені зміни до чинних законів для переходу на облік в одиницях енергії. У першому читанні цей проект закону було прийнято в червні 2020 року.

Станом на 1 квітня 2021 року іноземні трейдери зберігали в режимі "митний склад" 4,98 млрд куб. м газу, що всемеро більше, ніж на аналогічну дату 2020 року. З них у режимі short haul накопичено 3,8 млрд куб. м.

Українські компанії на 1 квітня зберігали в режимі "митний склад" 0,55 млрд куб. м газу, що в 1,8 разу менше, ніж на аналогічну дату минулого року, зокрема в режимі short haul - 0,46 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

Дефіцит е/е значний протягом майже всієї доби, за винятком годин активної роботи ВДЕ - "Укренерго"

Харків'яни та жителі області отримають збільшену субсидію та пільгу на електроенергію в неопалювальний сезон

НБУ у середу послабив курс гривні на 9 коп.

Велика Британія збільшить свій внесок у Фонд підтримки енергетики на £20 млн

Шмигаль доручив затвердити графіки ремонтів енергооб'єктів і кроки щодо посилення їх захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років

Рада викликала керівника БЕБ

"Укренерго" обмежить промспоживачів і бізнес із 18:00 до 23:00, не виключає можливості аварійних відключень населення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА