19:03 12.04.2021

Мінагрополітики розробляє законодавчі ініціативи з підтримки виноробної галузі - Лещенко

3 хв читати
Мінагрополітики розробляє законодавчі ініціативи з підтримки виноробної галузі - Лещенко

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з корпорацією "Укрвинпром" розробляє законодавчі ініціативи щодо розвитку галузі, зокрема програми дешевих кредитів для розвитку виноробства, держпрограми зі збільшення площ виноградників, вирішення питань довгострокової оренди земельних ділянок для виноробів, повідомив глава відомства Роман Лещенко у Facebook у понеділок.

"Я відстоюю вихід на нові експортні ринки, реально оцінюю наші можливості та характер підготовчої роботи. Тому поступово підвищуємо градус і беремося за підтримку галузі, яку потрібно насамперед зробити конкурентною в Україні", - написав він.

За даними міністра, ставка акцизного податку на ігристе вино в Україні на сьогодні становить 11,65 грн за 1 літр, що в рази вище, ніж у французькій Шампані (2,99 грн за 1 літр). Він уточнив, що такий розмір акцизу суттєво впливає на конкурентоспроможність українського вина, особливо з урахуванням того, що в багатьох країнах світу та ЄС впроваджена нульова ставка акцизного податку на ігристі вина.

"Накладається також надмірний імпорт іноземної виноробної продукції та українська звичка вважати, що в сусіда трава зеленіша. От і оминають покупці полиці з українським вином. Саме так, додатковий чинник регресу, як на мене, криється в тому, що ми звикли довіряти іноземній якості, а вітчизняну продукцію сприймати як "недо-", - вважає міністр.

Він зазначив, що українське вино хорошої якості, а його вартість залежить від законодавчого та податкового навантаження на галузь. Лещенко уточнив, що Україні потрібно зміцнити виноробну галузь всередині країни, а далі розширювати географію експорту.

Глава Мінагрополітики заявив, що одним із перших кроків для дерегуляції галузі та підтримки виноробів були зареєстровані у парламенті законопроекти №5306 і №5307, що пропонують скасувати акцизні марки для вин без додавання спирту та розблокувати державну підтримку галузі.

Міністр повідомив, що особисто підписав угоду про співпрацю міністерства з офіційною дорадчою організацією Мінагрополітики з питань розвитку виноградарства та виноробства - корпорацією "Укрвинпром". За його даними, найближчим часом на розгляд уряду буде винесено законодавчі ініціативи з підтримки виноробної галузі.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України у квітні розширив порядок фінансової підтримки сільгоспвиробників шістьма новими держпрограмами сумарним обсягом 500 млн грн, серед яких - напрями, що стимулюють виробництво гречки та картоплі.

На державну підтримку страхування с/г продукції в 2021 році виділено 50 млн грн, на відшкодування втрат від пошкоджених у 2020 році посівів (загалом 357,8 тис. га) - 240 млн грн; на держпідтримку с/г виробників, які обробляють меліоровану землю, - 50 млн грн; на держпідтримку виробників органічної продукції - 50 млн грн; на держпідтримку виробників картоплі (близько третини якої щороку втрачається через відсутність картоплесховищ) - 60 млн грн; на бюджетні субсидії виробникам гречки - 50 млн грн (з розрахунку 3,5 тис. грн на 1 га її посівів).

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дефіцит е/е зменшився через потепління, але залишається суттєвим ввечері та вночі - "Укренерго"

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА