16:03 12.04.2022

"Енергоатом" розробить нову програму захисту своїх об'єктів із урахуванням досвіду агресії РФ - голова компанії

2 хв читати
"Енергоатом" розробить нову програму захисту своїх об'єктів із урахуванням досвіду агресії РФ - голова компанії

НАЕК "Енергоатом" розробить нову програму захисту ядерних об'єктів України з метою підвищення їхньої обороноздатності, враховуючи досвід військової агресії Російської Федерації, повідомив голова компанії Петро Котін.

"Наразі, звісно, ми формуватимемо відповідну програму та заходи, щоб покращити фізичний захист об'єктів. Додати ППО, протитанковий захист", - сказав Котін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що ядерні об'єкти під час військової агресії РФ зазнали безпрецедентної атаки, на яку наявні механізми захисту не були розраховані.

"Це сталося вперше в історії, що така розвинена в ядерному відношенні країна зазнала такої агресії. Це акт ядерного тероризму, коли вони обстрілювали наші ядерні об'єкти. Такого ніколи не було, і ніхто не розраховував на те, що це могло статися", - пояснив Котін.

Голова "Енергоатому" зазначив, що першочергові заходи реалізовуватимуться за рахунок компанії, але в перспективі буде розроблено урядові програми посилення захисту не лише ядерних, а й інших стратегічних об'єктів із урахуванням досвіду цієї війни.

"Наразі ми бачимо так, що першочергові програми здійснюватимемо за свої кошти, але далі виходитимемо на урядові програми. Це стосується не лише ядерних об'єктів, а й інфраструктури України, ухвалюватимуться відповідні програми, щоб покращити їхню обороноздатність", - пояснив Котін.

Як повідомлялося, російські військові утримували зону відчуження, зокрема майданчик Чорнобильської АЕС та саму станцію, з 24 лютого до 31 березня. Переміщення у великій кількості важкої військової техніки спровокували підвищення рівня радіації, а знеструмлення майданчика ЧАЕС поставило під загрозу виведення з ладу сховищ відпрацьованого ядерного палива.

Крім цього, окупанти неодноразово обстрілювали ЯПУ "Джерело нейтронів" у Харкові та знеструмили її, що є порушенням правил безпеки.

З 4 березня і досі вони утримують Запорізьку атомну станцію, під час її захоплення агресори також обстрілювали ЗАЕС, що призвело до пожежі облікового центру поблизу енергоблоків, потім підривали на самій території станції боєприпаси, що не розірвалися.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Біосфера" продала потужності з виробництва підгузків, прогнозуючи скорочення народжуваності в Україні

НБУ пов'язує зростання чистого попиту на безготівкову валюту в травні на 41% зі збільшенням видатків бюджету

Мінфін України запустив інтерактивний сайт матриці реформ

Засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури - Шмигаль

Уряд спростив імпорт деяких товарів для виготовлення спецтранспорту українськими підприємствами

Керівником департаменту торговельних площ Arricano призначено Олену Швець

Вартість управління становить 2-3% бюджету проєкту - партнер iC consulenten Маркус Квернер

Перевищення лімітів споживання е/е призвело до аварійних відключень майже в третині областей - "Укренерго"

Проєкти відновлення в Україні мають передбачати другу фазу з урахуванням ESG-критеріїв - Квернер

Аварійні відключення е/е застосовують Києві та у Миколаївській області - обленерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА