07:54 01.06.2022

НКРЕКП схвалила ліцензійні умови діяльності щодо зберігання енергії

2 хв читати
НКРЕКП схвалила ліцензійні умови діяльності щодо зберігання енергії

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 31 травня схвалила постанову "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії", яка має забезпечити використання систем накопичення енергії.

"Схвалення цього документа є першим кроком на шляху впорядкування діяльності ліцензіатів із зберігання енергії на ринку електричної енергії", - повідомила комісія на своєму сайті.

Як зазначили у НКРЕКП, ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на ведення господарської діяльності із зберігання енергії, а також визначають вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення такої діяльності.

"Основне завдання систем накопичення енергії – це оптимізація роботи ринку електроенергії. За рахунок вирівнювання графіка її споживання та виробництва вони допомагають зберігати надійну роботу енергосистеми загалом", - пояснили в комісії.

За допомогою систем накопичення енергії відбувається більш легка інтеграція енергетичних об'єктів, зокрема підприємств "зеленої" генерації в енергосистему України та забезпечується більша прогнозність виконання планового графіка видачі потужності в мережу.

"Затвердження ліцензійних умов забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми та підвищить стабільність електропостачання споживачів", - резюмували у НКРЕКП.

Оскільки проєкт ухвали "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії" має ознаки регуляторного акта, він буде оприлюднений на офіційному вебсайті НКРЕКП з метою отримання зауважень і пропозицій.

Як повідомлялося, закон про внесення змін до деяких законів про розвиток установок зберігання енергії та їх операторів № 2046-IX від 15 лютого 2022 року було опубліковано в газеті Голос України від 16 квітня 2022 року, він набуде чинності через два місяці після публікації.

Відповідно до закону, зберігання енергії – це діяльність, пов'язана з відбором електроенергії з метою перенесення її кінцевого використання на більш пізній час.

Крім того, до зберігання належить перетворення е/е на інший вид енергії, в якому вона може зберігатися, з подальшим перетворенням в е/е з метою відпускання її в систему передачі, систему розподілу, мережу електростанції або мережі споживачів.

Оператор такої установки є учасником ринку е/е.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА