15:37 03.08.2022

ММК, ДТЛК та низку великих російських бізнесменів внесено до SDN List

2 хв читати
ММК, ДТЛК та низку великих російських бізнесменів внесено до SDN List

Санкційний список Мінфіну США поповнився цілою низкою прізвищ великих російських бізнесменів, а також кількома компаніями.

Згідно з повідомленням OFAC, до SDN List у вівторок включено Віктора Рашнікова, Дмитра Пумп'янського, Андрія Мельниченка, Олександра Пономаренка, Андрія Гур'єва-старшого та Андрія Гур'єва-молодшого.

Усіх перелічених підприємців досі стосувалися лише санкції ЄС/Великої Британії.

Під американськими санкціями відтепер перебувають ПАТ "Магнітогорський металургійний комбінат" та низка афілійованих з ним структур, зокрема й турецький завод ММК та ліцензії профучасника ринку цінних паперів ТОВ "ІК "ММК-Фінанс", ПАТ "ДТЛК" та його дочірні компанії (зокрема SPV, що виступає емітентом євробондів - GTLK (Europe Capital DAC), фонд "Сколково" та "Сколтех".

До SDN List також внесено дві яхти - Alfa nero та Axioma, пов'язані, за даними OFAC, із Гур'євим-старшим та Пумп'янським відповідно, та компанія "Джи Ай Інвест" Гур'єва-молодшого.

У зв'язку з включенням ММК, ДТЛК та їхніх дочірніх структур до списку санкцій, OFAC видала низку ліцензій на здійснення угод з компаніями, що потрапили до SDN List.

Ліцензія на згортання операцій з ММК та ДТЛК діє до 1 вересня, на вихід із їхніх цінних паперів – до 3 жовтня. Більш тривала ліцензія на півроку (до 31 січня 2023 року) видана для згортання операцій з турецьким активом Магнітогорського меткомбінату - MMK Metalurji.

ММК став другим російським металургійним гігантом, включеним до американського списку санкцій: два місяці тому до SDN List разом із Олексієм Мордашовим потрапила "Сєвєрсталь". Однак і до введення блокувальних санкцій США обидві компанії мали проблеми з експортом - вони почалися після включення Рашнікова і Мордашова до європейських списків. Наразі потужності ММК завантажено лише на 62%, "Сєвєрсталі" - на 72%, повідомив у понеділок на нараді з металургії віцепрем'єр, голова Мінпромторгу РФ Денис Мантуров.

Виробників добрив "ФосАгро" та "ЄвроХім", а також аеропорт "Шереметьєво" не зачепили блокувальні санкцій, які були введені щодо пов'язаних із ними бізнесменів, роз'яснила OFAC одночасно з оновленням "чорного списку". В оновлених відповідях на найбільш актуальні запитання відомство зазначає, що Гур'єви, Мельниченко та Пономаренко не контролюють відповідно "ФосАгро", "ЄвроХім" і "Шереметьєво", і санкції на них не поширюються.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА