20:10 05.02.2023

Експорт агропродукції в межах "зернової ініціативи" у січні знизився на 25%

2 хв читати
Експорт агропродукції в межах "зернової ініціативи" у січні знизився на 25%

Україна в січні експортувала "зерновим коридором" на 25% менше агропродукції, ніж у грудні через навмисні дії інспекторів РФ із затримки суден у Босфорі, повідомила Адміністрація морських портів України (АМПУ) у неділю.

Згідно з інформацією відомства, у січні порти "Великої Одеси" обробили 77 суден і відправили 3 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи, тоді як у грудні цей показник становив 97 суден і 3,7 млн тонн агропродукції відповідно.

Водночас у Міністерстві інфраструктури України зазначили, що критично низький показник виходу суден із портів (2,5 судна на добу) продовжує зберігатись. Якщо порівняти із жовтнем, тоді цей показник становив – 5,7.

"У січні порти працювали лише на 30-40% потужності через дефіцит флоту під завантаження. Три судна на добу при запропонованих дев'яти проходять інспекцію в Босфорі і отримують дозвіл рухатися в українські порти за продовольством", - додали в міністерстві.

За даними відомства, СКЦ планує проведення по 10 інспекцій на добу, але російські інспектори вдало завершують лише половину з них.

"У січні було проведено 204 інспекції, з яких успішними були 173, ще 31 інспекцію не було завершено через передчасне та самовільне закінчення робочого дня російськими інспекторами о 15 год. 30 хв. (регламентовано роботу до 17.30) або претензії до документів мають перевірятися СКЦ", - додали в міністерстві інфраструктури.

Крім того, гальмується реєстрація суден для участі в ініціативі. При заявлених понад 80 суднах представники країни-агресора без пояснення причин реєструють 2-3 судна на добу. Станом на 4 лютого 120 суден очікують інспекції в територіальних водах Туреччини (98 - вхід у порти під завантаження, 22 - з агропродукцією на вихід). Переважна більшість із них чекає кілька тижнів.

Загалом за шість місяців роботи "зернового коридору" порти Великої Одеси відправили 691 судно з 19,7 млн тонн продовольства: порт "Чорноморськ" - 285 суден-7,3 млн тонн, порт "Одеса" - 215 суден-5,2 млн тонн та порт "Південний" - 191 судно із 6,6 млн тонн продовольства.

"Світ отримав 19,7 млн тонн продовольства, а має отримати понад 30 млн тонн за умови стабільного функціонування коридору", - додали у відомстві.

Як повідомлялося, у Стамбулі 22 липня за участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів про створення коридору на 120 днів для вивезення зерна із трьох українських портів - "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний". Після закінчення періоду його дії угода була продовжена ще на 120 днів, із 19 листопада 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА