20:20 28.10.2012

За партійними списками до ВР пройшли Партія регіонів - 32% голосів, "Батьківщина" - 23,2%, "УДАР" - 14,4%, "Свобода" - 12,6%, КПУ - 11,5% –екзитпол Центру "Соціальний моніторинг"

2 хв читати
За партійними списками до ВР пройшли Партія регіонів - 32% голосів, "Батьківщина" - 23,2%, "УДАР" - 14,4%, "Свобода" - 12,6%, КПУ - 11,5% –екзитпол Центру "Соціальний моніторинг"

За партійними списками до Верховної Ради України нового скликання проходять п’ять партій, свідчать результати екзит-полу, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" на замовлення телеканалу "1 +1".

Згідно з попередніми даними, в парламенті будуть представлені Партія регіонів (32% голосів), Об'єднана опозиція "Батьківщина" (23,2%), УДАР Віталія Кличка (14,4%), ВО "Свобода" (12,6%), КПУ (11,5%) - ці партії подолали 5-відсотковий виборчий бар'єр.

Отже, згідно з результатами опитування, у Верховній Раді України VII скликання Партія регіонів отримає за партійними списками 77 місць у парламенті, "Батьківщина" - 56 місць, УДАР - 35, "Свобода" - 30 і КПУ - 28 місць.

Не подолали 5-відсоткового бар'єру і, отже, не проходять до парламенту нового скликання за партійними списками Партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!", що набрала 1,6% голосів виборців, і "Наша Україна", що набрала 1%. Всі інші партії, згідно з результатами опитування, отримали ще менше голосів виборців - 3,7% разом узяті.

Опитування проводилося в день виборів на виході з 402 виборчих дільниць, було опитано 25 тис. виборців.

Нинішні вибори до парламенту проходять за змішаною системою - по 225 кандидатів обирають за партійними списками в загальнодержавному багатомандатному окрузі і за мажоритарною системою в одномандатних округах.

Національні екзитполи проводяться тільки щодо голосування в загальнодержавному багатомандатному окрузі за партійними списками, і їх результати дають можливість отримати уявлення про склад майбутніх партійних фракцій лише щодо однієї половини парламенту.

Щодо другої половини майбутнього парламенту - кандидатів-мажоритарників - теж можуть проводитися екзитполи, але в кожному окрузі окремо.

При цьому потрібно враховувати, що кандидати-мажоритарники висуваються і партіями, і шляхом самовисування, тому після обрання в парламент частина депутатів, обраних в округах, може увійти до фракцій партій, які їх висували, а передбачити, куди увійдуть самовисуванці, заздалегідь неможливо.

Також слід враховувати, що чинна редакція Конституції не містить вимоги про обов'язкове входження народного депутата до фракції партії, за списком якої його обрали до парламенту. Тому не виключено, що крім фракцій партій, що подолали 5-відсотковий бар'єр, у майбутньому парламенті буде створено й інші фракції, до яких можуть увійти і депутати-мажоритарники, і ті, що обрані за партійними списками, але відмовилися увійти до фракцій цих партій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС згорнув військову навчальну місію в Малі

Верховний лідер Ірану про аварію президентського гелікоптера: жодних заворушень у країні не буде

Унаслідок ворожих обстрілів Вовчанська одна людина загинула, троє поранені

У Харківській області 20 травня оголошено Днем жалоби

Велика Британія передала Україні 80 ракет ППО, понад 1 млн боєприпасів, дрони та системи розмінування

Окупанти втратили на харківському напрямку 1,5 тис. особового складу і 263 одиниці техніки

На фронті найскладніша ситуація на сіверському напрямку, на краматорському і придніпровському атак стало менше

Окупанти завдали удару по Тягинці Херсонської області, поранено місцеву жительку

Графіки погодинних відключень введуть для всіх регіонів України в понеділок

ЗС України за минулий тиждень зміцнили позиції на Харківщині та ефективно протистоять ворогу під Часовим Яром

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА