Інтерфакс-Україна
14:17 20.11.2012

Україна піднялася на 9 позицій в Індексі глобальної конкурентоспроможності 2012, Київ - лідер серед регіонів країни

3 хв читати

Україна піднялася на дев'ять позицій і посіла 73-е місце в Індексі глобальної конкурентоспроможності 2012 (Global Competitiveness Index, GCI) серед 144 країн, Київ утримує лідерство серед регіонів країни загалом, але перебуває на останньому місці за ефективністю державних інститутів.

Такі дані містяться в Звіті про конкурентоспроможність регіонів України 2012 року, підготовленому Фондом "Ефективне управління" (ФЕУ) за підтримки Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).

"Ми стверджуємо, що є фактори в конкурентоспроможності, які стримують його (розвиток в Україні - ІФ), це, перш за все, слабкі (державні - ІФ) інститути", - сказав старший менеджер проектів ФЕУ та співавтор звіту Віталій Коваленко під час презентації в Києві у вівторок.

За його словами, зокрема, Київ за показником ефективності державних інститутів посідає останнє, 27-е місце.

Серед факторів, що позитивно впливають на розвиток конкурентоспроможності в регіонах та України загалом, В.Коваленко відзначив високий рівень технологічної готовності та впровадження інноваційних технологій, за якими першість належить столиці.

Згідно з даними ФЕУ, найбільша кількість промислових підприємств, що впроваджують інноваційні технології в країні, розташований у Києві (98), найменша - у Севастополі (9).

"Нам здається, що впровадження і розвиток електронного уряду в Україні стало б дуже важливим чинником для розвитку конкурентоспроможності, не лише для такої складової, як технологічна готовність, але й для всіх її складових", - сказав В.Коваленко.

За даними ФЕУ, опитування понад 2 тис. керівників компаній всіх галузей економіки показав, що найпроблемнішими чинниками для ведення бізнесу в Україні є нестабільність державної політики та неефективність держапарату, а також корупція. Крім того, керівники компаній відзначають "обтяжливість" податкового регулювання в країні.

В.Коваленко також додав, що "погані оцінки" щодо ефективності держінститутів, які отримує Київ протягом другого року поспіль, отримують й інші економічно розвинені регіони України.

За його словами, експерти пов'язують таку тенденцію з більш високими вимогами з боку представників бізнесу до держінституту цих регіонів, оскільки щодо технологічної готовності та розвитку ринку ці області посідають провідні позиції у регіональному рейтингу GCI.

"Ми також вважаємо, що в Україні мірою економічного зростання, мірою застосування бізнесом нових технологій вимоги до інститутів лише зростатимуть, і, природно, цю проблему необхідно вирішувати, і, природно, якщо цю проблему не буде вирішено, вона також тягнутиме вниз конкурентоспроможність України", - наголосив В.Коваленко.

За даними ФЕУ, друге місце у рейтингу конкурентоспроможності в Україні в 2012 році посіла Харківська область, третє - Дніпропетровська, четверте - Донецька, п'яте - Київська. П'ятірку "аутсайдерів", як і в 2011 році, становлять сільськогосподарські регіони: Житомирська, Тернопільська, Чернігівська, Кіровоградська та Херсонська області.

При цьому в ФЕУ зазначають, що "в країні немає однозначного лідера за всіма складовими, як немає і однозначного "аутсайдера".

За даними експертів, за такими складовими конкурентоспроможності, як ефективність ринку праці, вища і початкова освіта, охорона здоров'я, всі регіони України отримали оцінки вище середніх у світі.

Як повідомив під час презентації старший менеджер групи із дослідження глобальної конкурентоспроможності та продуктивності ВЕФ Тьєррі Гейгер (Thierry Geiger), у рейтингу GCI 2012 Україна посіла 73-е місце серед 144 країн, піднявшись на дев'ять позицій порівняно з 2011 роком.

Він зазначив, що в 2012 році Україна продемонструвала значне зростання за індексом розвитку інфраструктури, проте посідає 114-е місце в світі за такою складовою конкурентоспроможності, як фінансовий ринок.

Фонд "Ефективне управління" створений з ініціативи Ріната Ахметова в 2007 році для розробки і реалізації проектів і програм, спрямованих на довгостроковий розвиток української економіки.

ОСТАННЄ

Зафіксовано щонайменше два влучання дронів СБУ по корпусах заводу "Купол" в Іжевську, після чого спалахнула пожежа – джерело

Раді пропонують притягати батьків до адмінвідповідальності за правопорушення малолітніх та неповнолітніх

Суттєве потепління очікується в Україні в найближчі дні, короткочасні дощі пройдуть лише на сході

Україна отримала 9-й транш $500 млн від МВФ на покриття пріоритетних бюджетних потреб - Шмигаль

Україна має подати до парламенту зміни до закону про оцінку майна до кінця серпня-2025 – програма з МВФ

Червень в Києві був холодніший середнього на 0,4°С, опадів теж випало менше

Шмигаль обговорив з президенткою Єврокомісії необхідність сталого фінансування України на 2026-2027 рр.

Негода знеструмила 103 населених пункти у чотирьох областях України

Судитимуть наркоторговців, які отримували кокаїн з Іспанії в пакунках з кавою та продавали його у Києві

СБУ повідомила про заочну підозру російському полковнику, який командував атаками "Кинджалів" по енергооб’єктам України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА