15:14 10.02.2013

Двоє російських учених прогнозують початок "льодовикового періоду" вже з майбутнього року

3 хв читати
Двоє російських учених прогнозують початок "льодовикового періоду" вже з майбутнього року

Російські вчені спростовують тези про глобальне потепління і пророкують настання в найближчі роки глобального похолодання.

Начальник лабораторії "Газпром ВНДІГАЗ" Володимир Башкін і Рауф Галіулін із Інституту фундаментальних проблем біології РАН на сторінках наукового журналу "Газова промисловість" відкидають вплив антропогенних факторів на світовий клімат, зводячи все до багаторічних циклів сонячної активності.

Період останнього потепління, коли середня температура на Землі піднялася на 0,7 градуса Цельсія, відзначається з часу початку промислової революції - з другої половини XVIII ст. При цьому вважається, що глобальне потепління клімату, що спостерігалося протягом останніх 50 років, пов'язано переважно з антропогенним впливом насамперед із викидами вуглекислого газу, що викликають парниковий ефект. Однак, зауважують автори, з точки зору теорії "циклічного характеру зміни клімату" це потепління - природний вихід із "малого льодовикового періоду" з подальшим настанням нового періоду похолодання.

Однак, автори статті вважають, що вплив парникових газів сильно завищена, оскільки при масі атмосфери Землі в 18 375 000 млрд тонн і викидах близько 9 млрд тонн концентрація парникових газів становить лише 0,00005%. При такій концентрації навряд чи можливі якісь глобальні зміни, зокрема зміна клімату, вважають В.Башкін і Р.Галіулін.

Учені наголошують, що проблему глобального потепління завзято мусують на Заході з позиції маркетингу: "Оскільки настало потепління - отже потреба в традиційних видах палива - нафти, вугілля й особливо в природному газі, зокрема, що надходить із Росії на світовий ринок, має зменшуватися, а отже, передбачувана ціна на цей енергетичний ресурс має бути нижчою ніж зараз".

Автори статті аргументують, що "палеокліматичні дослідження, пов'язані з вивченням клімату минулих геологічних епох, дозволяють засумніватися в обґрунтованості вимог Кіотського протоколу, що обмежують викиди парникових газів, особливо вуглекислого газу, за рахунок антропогенної діяльності і допускає торгівлю квотами на їх викиди. Справа в тому, що підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері часто не передувало, а слідувало за потеплінням, оскільки при підвищенні температури в атмосферу виходить вуглекислий газ, розчинений у Світовому океані (де його в 60 разів більше, ніж у повітрі), а також розташовується в твердих породах .

В.Башкін і Р.Галіулін пророкують, що нині зароджується процес глобального похолодання, який побічно підтверджується характером кривої температурної аномалії, що виходить на плато після 2000 р. "Малий льодовиковий період" розпочнеться вже в 2014 р. і досягне свого піку мінімальних температур у середині століття. При цьому спочатку зниження температури буде дуже повільним, а через десятиліття - активнішим. Назріваюче похолодання, без сумніву, позначиться на збільшенні споживання енергії і в глобальному, і в регіональному масштабі", - впевнені російські вчені. Подібний "малий льодовиковий період" останнього разу Земля бачила в XVII-XVIII ст.

На думку авторів публікації, похолодання настає через різке зниження потужності випромінювання Сонця як єдиного джерела енергії для Землі, а отже, основного фактора зміни її клімату. Це пов'язано з тим, що протягом 200-річного циклу сонячна енергія постійна змінюється приблизно на 0,15%-0,25%, що помітно позначається на світовому океані і, відповідно, впливає на клімат. "Доведено взаємозв'язок циклів сонячної активності з масштабними змінами клімату на планеті і встановлено факти, що коли спостерігається глибокий мінімум сонячної активності, відбувається похолодання", - йдеться в статті.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Унаслідок нічного удару по Харкову поранено двох людей, окупанти завдали ударів і по центру Золочева

Окупанти вдарили по житловому комплексу в Харкові, поки що без постраждалих

НАТО не планує розміщувати американську ядерну зброю в інших країнах - Столтенберг

США можуть передати Україні ATACMS дальнього радіусу дії в новому пакеті допомоги - ЗМІ

У Дніпропетровській області сили ППО ввечері збили ще один російський безпілотник "Орлан-10"

Сенат США підтримав розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню за скороченою процедурою

Приймання заяв про вчинення консульських дій від чоловіків мобілізаційного віку продовжиться 18 травня з урахуванням нових вимог законодавства

Поблизу Дніпра збито розвідувальний дрон окупантів

Microsoft і Coca-Cola уклали угоду, яка фокусується на можливостях ШІ

ВР не розглядала законопроєкту про застосування англійської мови у вівторок через резонанс норми про дубляж

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА