17:28 09.07.2013

Професійні журналістські організації засудили використання журналістських посвідчень громадськими організаціями

2 хв читати

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вважають, що використання статусу журналіста людьми, які не є журналістами, для спостереження за виборами завдає шкоди авторитету професії, повідомляє прес-служба НМПУ.

"Не можна бути журналістом раз на п'ять років під час виборів. Не може бути в газеті 100 репортерів - по одному на кожній виборчій дільниці. Не можна виписувати прес-карти випадковим людям, які не є журналістами. Це дискредитує професію і створює умови для маніпуляцій і провокацій під час виборів", - йдеться у спільній заяві журналістських організацій.

НМПУ і НСЖУ виступають також проти використання журналістських посвідчень для отримання певних преференцій (дозволів на травматичну зброю, безкоштовні візи до Євросоюзу і т.д.) громадянами, які не є журналістами.

Медіапрофспілка і Спілка журналістів загострюють увагу на тому, що необхідність громадського контролю за виборами має бути предметом суспільного діалогу та внесення законодавчих змін, а не підставою для спекуляцій статусом журналіста з використанням журналістських посвідчень.

Як повідомлялося, під час проміжних виборів народного депутата в одномандатному виборчому окрузі № 224 у Севастополі 7 липня представники Громадянської мережі "Опора" заявляли, що проводили спостереження за перебігом голосування.

Водночас член ЦВК Олександр Чупахін повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що ЦВК не надавала права "Опорі" реєструвати спостерігачів.

За його словами, "Опора" не зверталася до ЦВК за дозволом реєструвати власних спостерігачів на виборах, і окружна виборча комісія таких спостерігачів не реєструвала.

"Навіть якщо представники цієї організації користуються посвідченнями журналістів, щоб виправдати свою присутність на виборчих дільницях, вони ні в якому разі не мають права втручатися в процес голосування. У таких випадках дільничні комісії можуть ухвалити рішення про видалення таких "представників засобів масової інформації" з приміщень для голосування", - наголосив О.Чупахін.

"Безпідставне використання статусу і повноважень офіційного спостерігача є грубим порушенням норм закону про вибори", - додав він.

При цьому член ЦВК пояснив, що журналісти, як громадяни України, мають право бути офіційним спостерігачем лише після їх реєстрації у відповідному статусі окружною виборчою комісією за поданням політичної партії - суб'єкта виборчого процесу, кандидата у народні депутати України або цивільної організації, якій надано відповідне право ЦВК.

Професійний статус журналіста не надає йому автоматичного права офіційного спостерігача, наголосив він.

"Поки що можна говорити лише про незаконність дій самих самозваних спостерігачів від "Опори". ЦВК, окружна та дільничні комісії під час ухвалення рішень керуватимуться не звітами "Опори", а законом України "Про вибори народних депутатів України", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нідерланди нададуть Україні БМП YPR із дистанційним управлінням

У постачанні ППО оперативності вільному світові не вистачає

Генерал Браун: Впевнений, що надані США ATACMS не були використані по Росії

Російська армія продовжує активні дії на куп'янському, курахівському, краматорському та покровському напрямках, активізувалася авіація ворога

На харківському напрямку за добу відбулося чотири бойові зіткнення, двічі - поблизу Вовчанська, ситуація під контролем

Байден розкритикував плани прокурора МКС домогтися ордерів на арешт Нетаньягу і глави Міноборони Ізраїлю

У США зараз немає планів відправляти своїх військових інструкторів в Україну - генерал Браун

Двоє цивільних постраждали внаслідок російського обстрілу Білозерки

Глава Пентагону: На "Рамштайн-22" обговорювали посилення української ППО, союзники зосереджені на потребах України для захисту Харкова та інших місць

Єгипет закликає Ізраїль відкрити всі КПП на кордоні із Сектором Гази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА