18:52 20.09.2013

Держдума відкинула претензії Європарламенту стосовно тиску РФ на низку країн Східного партнерства, зокрема Україну

2 хв читати

Держдума РФ виступила із заявою у зв'язку з ухваленням Європарламентом резолюції про тиск із боку Росії на низку сусідніх держав, що планують приєднатися до європейської зони вільної торгівлі.

Заяву підтримала більшість депутатів.

Європейський парламент 12 вересня підтримав резолюцію "Про тиск Росії на країни Східного партнерства в контексті майбутнього саміту Східного партнерства у Вільнюсі".

Резолюція закликає ЄС вжити конкретних заходів для підтримання країн Східного партнерства і переконує Росію, що європейська інтеграція цих держав - в її інтересах.

У заяві Держдуми, винесеній на розгляд за пропозицією першого віце-спікера від фракції КПРФ Івана Мельникова, сказано, що нижня палата російського парламенту не дає рекомендацій колегам із Брюсселя, яким чином їм вибудовувати відносини всередині ЄС та з його потенційними партнерами.

"З огляду на це виходимо з того, що самостійно визначатимемо, яким чином вибудовувати наше майбутнє з найближчими сусідами, братніми для нас народами, об'єднаними спільним прагненням до зближення та вільного розвитку без тиску ззовні, на основі поваги суверенітету і національних інтересів один одного", - йдеться в документі.

Держдума вважає, що обвинувачення з боку ЄС у тиску на низку держав, зокрема, на Україну, "суперечать цілям подальшого розвитку добросусідства і взаємовигідних відносин між Росією та ЄС і є нічим іншим, як спробою перекласти відповідальність з хворої голови на здорову".

У заяві також зазначено, що "саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску і відвертого "викручування рук", зокрема з питань внутрішньої політики України, змушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України і перевести свої торговельно-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя".

Росія висловлює "закономірну тривогу через ті можливі втрати для наших відносин з Україною, які несе курс на так звану "асоціацію" з ЄС, а точніше на фактичне підпорядкування економічної політики України ЄС".

У Росії побоюються, що у разі "асоціації" з ЄС Україні, яка "неминуче втратить частину своєї самостійності, буде набагато складніше вибудовувати плідне економічне партнерство з Росією та іншими країнами Митного союзу, а також брати участь у подальшому євразійському інтеграційному процесі".

За резолюцією Європарламенту "вгадується прагнення підірвати відносини народів, що проживають у Росії та Україні, а також в інших державах пострадянського простору, включити ці держави у виняткову зону інтересів ЄС", зазначено в заяві.

У ній наголошується, що резолюції Європарламенту не мають для Росії ні юридичної, ні політичної сили, оскільки ні Росія, ні Україна, ні інші держави пострадянського простору не входять у сферу його юрисдикції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Знайдено ще одного загиблого внаслідок нічної ракетної атаки на Харків 31 травня

Унаслідок ворожих атак за добу постраждали понад 60 цивільних осіб, серед них щонайменше дев’ятеро дітей - Клименко

Російська армія за добу 23 рази обстріляла прикордонні райони Чернігівської та Сумської областей

Усіх постраждалих у результаті ранкового ракетного удару по Балаклії госпіталізовано у стані середньої тяжкості

Убито двох і поранено вісьмох людей унаслідок російської атаки Донецької області - поліція

У Хмельницькій області вночі збито один безпілотник типу "Shahed"

У результаті ворожого обстрілу в Запоріжжі пошкоджено 20 будинків і заклади соцсфери

Влучень ворожих снарядів у Полтавській області немає

ВМС України знищили два ворожі "шахеди"

Ворог продовжує обстрілювати Херсонську область, поранено п'ятьох осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА