20:24 14.04.2015

Українська сторона в тристоронній контактній групі пропонує розмістити 10 пунктів моніторингу припинення вогню, зокрема в Широкиному - прес-секретар Кучми

2 хв читати

У світлі ескалації ситуації на Донбасі українська сторона під час відеоконференції тристоронньої контактної групи з представниками "ДНР" і "ЛНР" внесла низку пропозицій, зокрема й щодо розміщення на лінії зіткнення сторін десяти пунктів моніторингу режиму припинення вогню, повідомляє прес-секретар представника від України в контактній групі, другого президента Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

"Передбачається, що на цих пунктах будуть українські та російські офіцери з Центру з контролю та розмежування, а також представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Перші такі пункти може бути розгорнуто в найбільш проблемних точках, зокрема в донецькому аеропорту та н. п. Широкине", - написала вона у своєму Facebook у вівторок.

Під час відеоконференції у вівторок, зазначила Д.Оліфер, було наголошено, що українська сторона не може констатувати деескалації ситуації на Донбасі, оскільки за минулу добу загинули шість українських військових, 12 військовослужбовців дістали поранень, було зафіксовано понад 100 обстрілів.

"У нинішній ситуації українська сторона пропонує, зокрема, підписати план щодо відведення танків, мінометів і гармат калібром менше ніж 100 мм. "Цей пункт - продовження ініціативи міністрів закордонних справ "нормандської четвірки", яку було озвучено на зустрічі у Берліні 13 квітня", - написала вона.

Київ також пропонує здійснити демілітаризацію Широкиного (біля Маріуполя), "тобто взаємне відведення збройних підрозділів із цього населеного пункту", і забезпечити обов'язкову присутність у цьому селі представників місії ОБСЄ.

Окрім цього, українська сторона наполягає на можливості доставки Україною гуманітарної допомоги до Донецька та Луганська. "Враховуючи нинішню гуманітарну ситуацію в цих районах, це має відбутися в найкоротші терміни. Насамперед гуманітарну допомогу буде доставлено в дитячі будинки, інтернати, лікарні, будинки престарілих", - зазначено в повідомленні.

Д.Оліфер написала, що, "на жаль, представники "ДНР" і "ЛНР" проявляють себе як неконструктивні парламентери".

"Йдеться про їхнє своєрідне прочитання деяких пунктів Мінської угоди - зокрема, про спроби прив'язати доставку гуманітарної допомоги мирним жителям та обмін заручниками і незаконно утримуваними особами до деяких неіснуючих домовленостей", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим українська сторона ще раз нагадує про п. 6 Мінської угоди - обмін заручниками та незаконно утримуваними особами.

"Україна виконала все необхідне для відповідного обміну у форматі "всіх на всіх", як це і передбачено Мінською угодою", - навела прес-секретар слова Л.Кучми.

В інформації також наголошується, що Україна готова брати активну участь у створенні підгруп з безпеки, політичних, економічних та гуманітарних пунктів Мінського договору.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В одному з районів Полтавської області в результаті атаки дронів пошкоджено енергетичну інфраструктуру

На Харківщині з-під обстрілів евакуйовано понад 9 тис. 900 осіб - Синєгубов

На Харківщині за добу три мирні жителі загинули, 33 постраждали через ворожі обстріли

Уночі російські БПЛА атакували два об'єкти енергетичної інфраструктури

У Херсонській області за добу у результаті обстрілів п'ятеро людей дістали поранення, є влучання в житлові квартали та сільгосппідприємства

Окупанти за добу завдали понад 450 ударів по Запорізькій області, використовували артилерію і БПЛА

Сили оборони за добу ліквідували понад 1200 окупантів, 36 артсистем і один літак противника

Війська РФ хочуть наблизитися до Харкова в межах досяжності ствольної артилерії

Засобами ППО збито всі 13 ударних БПЛА, які атакували вночі Україну

Кабмін затвердив положення про центри рекрутингу ЗС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА