10:44 08.07.2015

Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу

2 хв читати
Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу

Президент України Петро Порошенко після тривалої паузи підписав закон "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо мораторію на експорт лісо - та пиломатеріалів в необробленому вигляді) (законопроект №1362).

У повідомленні на сайті парламенту уточнюється, що закон за підписом президента надійшов до законодавчого органу 7 липня.

Як повідомлялося, один з найбільших в Європі виробників шпону ЗАТ "Єврошпон-Смига" 12 червня подав судовий позов до президента України та голови Верховної Ради про неналежне виконання ними обов'язків, пов'язаних із непідписанням і неопублікуванням цього закону, а Всеукраїнська асоціація деревообробних підприємств (ВАДЕП) звернулася в суд для спільної участі у цьому процесі.

За даними асоціації, у пошуку виходу з кризової ситуації в галузі та за результатами зустрічі з асоціацією "Меблідеревпром" та Західноукраїнською асоціацією лісозаготівельних і деревообробних підприємств ВАДЕП уклала меморандум про консолідацію зусиль у вирішенні незрозумілої ситуації із законопроектом №1362 та інших проблемних питань галузі та направила відкритого листа до Адміністрації президента. В ньому йшлося про порушення законодавства у лісозаготівельній галузі, корупції, реформування та необхідність підписати закон про заборону експорту необробленої деревини.

Потім голова парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Микола Томенко подав позов до Вищого адміністративного суду до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана у зв'язку з порушенням норм Конституції про оприлюднення цього закону, ухваленого парламентом 9 квітня і підписаний спікером 14 квітня.

"Статтею 94 Конституції передбачено, що "... закон підписує голова Верховної Ради і невідкладно направляє його президентові. Президент протягом 15 днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, офіційно оприлюднює його або повертає зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради для повторного розгляду. У разі, якщо президент протягом встановленого терміну не повернув закон на повторний розгляд, закон вважається схваленим президентом, має бути підписаний та офіційно оприлюднений", – пояснював свої претензії М.Томенко.

На думку експертів у сфері міжнародних торговельних відносин, зволікання з ухваленням рішення щодо цього закону пов'язана з тим, що він несе ризики порушення міжнародних зобов'язань України, зокрема перед Всесвітньою торговельною організацією та ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $1 млрд

Міноборони України опублікувало основні новації в законі про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня

Байден підписав закон про надання допомоги Україні

ВР має намір удосконалити законодавство про звернення

Лондон та Берлін мають намір співпрацювати для виробництва відновлюваної енергії у Північному морі

Сунак і Шольц заявили про спільну роботу над варіантами використання заморожених активів РФ

Генпрокурор підписав стандарт діяльності прокурорів із захисту інвестицій під час досудового розслідування

На все майно ексголови Верховного Суду Князєва накладено арешт - Мін'юст

ВР розширила компетенцію органів місцевого самоврядування в частині міжтериторіального та транскордонного співробітництва

"Укренерго": Ввечері буде застосовано обмеження енергопостачання для промспоживачів і бізнесу в усіх регіонах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА