Інтерфакс-Україна
09:37 27.10.2015

У ВР зареєстрували проект податкової реформи

2 хв читати
У ВР зареєстрували проект податкової реформи

У Верховній Раді України в понеділок

зареєстровано проект закону №3357 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації.

Текст законопроекту наразі на сайті парламенту відсутній.

Ініціаторами проекту закону виступили представники усіх фракцій коаліції, а також народні депутати фракції "Опозиційний блок", групи "Відродження" та позафракційні парламентарії.

Раніше голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що робоча група з напрацювання єдиної концепції податкової реформи внесе альтернативний мінфінівському законопроект про ліберальну податкову реформу до Верховної Ради одразу ж після виборів 26 жовтня, щоб уникнути звинувачень у політичному підґрунті.

Н.Южаніна уточнила, що пропонований законопроект передбачає кардинальну реструктуризацію функцій Державної фіскальної служби, розширення електронних сервісів, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, перехід до оподатковування розподіленого прибутку і виправлення недоліків електронного адміністрування ПДВ.

Як повідомлялося, Національна рада реформ при президентові ще навесні 2015 року створила цільову групу "Податкова реформа" на чолі з міністром фінансів Наталією Яресько, до якої увійшли кілька депутатів, представників громадськості та бізнес асоціацій, а також експерти МВФ і радники міністра фінансів Іван Міклош (екс-міністр фінансів Словаччини) і Роберт Конрад. Протягом травня і всього літа працювали відкриті комунікаційні платформи та галузеві платформи, на яких Мінфін і цільова група обговорювали з експертами та представниками бізнесу концепцію податкової реформи. Передбачалося, що реформа буде проголосована на початку осені, що дозволить запустити її з початку 2016 року і побудувати на ній новий бюджет.

Однак підготувати єдиний узгоджений документ не вдалося, в результаті на Нацраді реформ при президенті на початку вересня було представлено кілька варіантів концепції та ухвалено рішення створити робочу групу з доопрацювання концепції податкової реформи, до якої мають увійти представники Мінфіну, профільного парламентського комітету, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, фракцій коаліції ВР і позафракційні депутати, експерти та представники громадянського суспільства.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", уряд має намір наполягати на прийнятті за основу менш радикальної концепції Мінфіну і одночасно проводить складні переговори з МВФ, який побоюється розбалансування бюджету у разі прийняття реформи в такому вигляді.

Мінфін з 12 жовтня запустив концепцію податкової реформи на нове коло обговорення, зазначивши, що цей Всеукраїнський проект "Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи" проводиться за ініціативою прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Міністерство фінансів України прогнозує визначення остаточної моделі податкової реформи в листопаді 2015 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держетнополітики затверджено перелік релігійних організацій, які входять до структури або пов’язані з УПЦ (МП)

Велика Британія знизить допустимий вік для голосування на виборах до 16 років

Свириденко на першому засіданні уряду закликала міністрів підготувати плани і обговорити їх з комітетами Ради

Аграрні асоціації закликали Раду ЄС пришвидшити затвердження оновлених угод торгівлі між Україною та ЄС

Держетнополітики винесено УПЦ (МП) припис про усунення до 18 серпня порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації

Угорщина заборонила в’їзд до країни трьом високопоставленим українським військовим

Опозиційна ексвіцепрем’єрка з євроінтеграції попереджає про ризики об’єднання Мінекономіки, Міндовкілля та Мінагро

Свириденко: Реалізація санкційної політики – це ефективний інструмент держуправління

Польща з 1 листопада обмежить прийом українських біженців до центрів колективного розміщення

Міністр економіки Соболев задекларував 3,1 млн грн доходів за 2024р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА