16:34 13.01.2016

Україна зазнає гострого дефіциту тест-систем для діагностики інфекційних захворювань, зокрема грипу

2 хв читати
Україна зазнає гострого дефіциту тест-систем для діагностики інфекційних захворювань, зокрема грипу

На сьогодні в Україні існує гострий дефіцит реагентів та тест-системи для діагностики різних інфекційних захворювань, зокрема вірусу грипу, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" директор державної установи "Український центр із контролю і моніторингу захворювань" Міністерства охорони здоров'я Любов Некрасова.

За її словами, центр з контролю за захворюваннями, а також вірусологічні лабораторії в регіонах гостро потребують реагентів не лише проти грипу, а й проти дифтерії, правця, кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.

"Я думаю, що уряд має прийняти рішення разом із Міністерством охорони здоров'я, тому що у нас величезний дефіцит, ми дістаємо реагенти з великими труднощами. Дуже хотілося б, щоб забезпечили охорону здоров'я, оскільки на сьогоднішній день у нас немає реагентів не тільки проти грипу, а й проти дифтерії, проти правця, у нас немає протиправцевої сироватки, немає діагностикумів проти сальмонельозу", - підкреслила Л. Некрасова.

На її думку, дефіцит реагентів в Україні виник внаслідок припинення поставок тест-систем російського виробництва, в той час як препарати європейського виробництва не можуть повністю замінити російські аналоги з причини високої вартості.

"Раніше ми користувалися російськими препаратами, що вони були дешевими і в достатній кількості. З минулого року ми припинили ними користуватися, оскільки всі вони не прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), а імпортні дуже дорогі. Одна тест-система коштує близько 20-24 тис. грн. Хотілося б, щоб асоціація з Європейським Союзом надала можливість отримувати нам європейські реактиви за доступними цінами, і ми могли ними користуватися", - додала Л. Некрасова.

За її словами, Україна наразі не проводить централізованих закупівель тест-систем та реагентів, і кожне відомство, установа та місцеві органи влади закуповують препарати самостійно.

"Централізованих закупівель немає, наш центр закуповує реагенти за разовим ввезення, ми просимо дозволу, оформляємо одну тест-систему або дві, і робимо закупівлю. Я не знаю, в чому причина відсутності державних закупівель, я теж хотіла б знати відповідь на це запитання", - сказала вона.

Водночас Л. Некрасова зазначила, що в Україні існують всі можливості для забезпечення українських лабораторій препаратами вітчизняного виробництва.

"В Україні можливо проводити тест-системи, нехай інвестори приходять - у нас є все для того, щоб була розвинена імунобіологічна промисловість", - резюмувала експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нова Зеландія ввела нові санкції проти РФ

Заступник прем'єра Словаччини вірить, що життя Фіцо більше не перебуває під загрозою

ВИБУХИ У ХАРЬКОВІ – МЕР МІСТА

Португалія візьме участь у Саміті миру в Швейцарії

Окупанти за добу завдали 2 ракетних і 48 авіаударів по Україні - Генштаб ЗСУ

За добу відбулося 140 бойових зіткнень, втрати окупантів склали близько 890 осіб - Генштаб ЗСУ

Українські війська продовжують виконувати оборонні та стабілізаційні заходи у Вовчанську, ворог зазнав значних втрат - Генштаб ЗСУ

Унаслідок обстрілу Степногірська Запорізької області постраждали 3 людини - голова ОВА

Нам потрібна максимальна присутність на Саміті миру лідерів Заходу й Глобального Півдня - зустріч Єрмака з президентами Євроради та Єврокомісії

Війська РФ за минулий день здійснили 37 обстрілів 10 громад Сумської області, одна людина загинула, одна поранена

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА