Інтерфакс-Україна
19:55 17.05.2016

ЄС пов'язав виділення EUR1,2 млрд з переглядом рішення про заборону експорту лісу-кругляка - торгпред України

2 хв читати
ЄС пов'язав виділення EUR1,2 млрд з переглядом рішення про заборону експорту лісу-кругляка - торгпред України

Київ. 17 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Україні необхідно якнайшвидше врегулювати питання торгівлі необробленою деревиною, оскільки введена заборона на її експорт перешкоджає отриманню країною другого і третього транша макрофінансової допомоги ЄС сумарним обсягом EUR1,2 млрд, заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська.

"Усунення цього фактора в торговій сфері є необхідною умовою для продовження реалізації в Україні Третьої програми макрофінансової допомоги ЄС, де 2-й і 3-й транші - це сумарно EUR1,2 млрд, а також для подальшої лібералізації торгівлі з ЄС", - цитує прес-служба МЕРТ її слова з розширеної наради щодо проблематики торгівлі необробленою деревиною, що відбулася у вівторок під головуванням глави Мінагрополітики Тараса Кутового.

Згідно з релізом, під час зустрічі були обговорені можливі шляхи поліпшення ситуації в лісовій галузі, зокрема, шляхом застосування нових механізмів реалізації і експорту лісоматеріалів, функціонування систем електронного обліку деревини і електронного декларування походження лісоматеріалів.

"За підсумками вирішили продовжити роботу із залучення асоціацій і підприємств деревообробної галузі для визначення можливих модальностей вирішення цього питання продовжувати", - розмито описує результати зустрічі МЕРТ.

Як повідомлялося, Верховна Рада 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів в необробленому вигляді (лісу-"кругляка"), при цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід( окрім сосни) була введена з 1 листопада 2015 року, а деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

Попередній уряд Арсенія Яценюка наприкінці березня цього року запропонував Верховній Раді скасувати заборону на експорт необробленої деревини і врегулювати цей ринок шляхом введення її продажу через аукціони. При цьому спочатку деревина на аукціонах пропонуватиметься компаніям-резидентам України, а потім непродані обсяги - компаніям-нерезидентам.

З метою проведення моніторингу рубок, урегулювання обліку і контролю використання деревини, охорони лісу і введення європейських стандартів у законопроекті уряд також пропонував встановити обов'язковість ведення електронного обліку деревини усіма постійними лісокористувачами. Передбачалося, що експортерами необробленого лісу можуть бути тільки постійні лісокористувачі (лісгоспи), і таким чином буде прибрано прошарок посередників-трейдерів, які через корупційні зв'язки занижують ціни у лісгоспів.

Віце-прем'єр з євроінтеграції в новому уряді Іванна Климпуш-Цинцадзе наприкінці квітня повідомила, що для вирішення питання експорту з України лісу-кругляка буде розроблений новий законопроект, який має враховувати як інтереси Києва, так і інтереси Євросоюзу. За її словами, в інтересах Києва - стимулювати переробку деревини усередині країни. При цьому ЄС наполягає на неприпустимості заборон на експорт деяких категорій деревини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА