12:43 22.07.2016

Сейм Польщі прийняв резолюцію про "геноцид" поляків у Волинській трагедії

Сейм Польщі прийняв резолюцію про "геноцид" поляків у Волинській трагедії

Польський сейм затвердив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян II Речі Посполитої в період Другої світової війни.

Як повідомляє Telewizja republika, загалом у голосуванні взяли участь 442 депутати сейму, із них 432 - проголосували "за", 10 осіб - утрималися.

Як повідомляло раніше агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на українську службу Польського радіо, в документі, прийнятому в першому читанні, зазначено, що під час Другої світової війни на так званих кресах, тобто окраїнних територіях тодішньої Польщі, змагалися два тоталітаризми - німецький із радянським.

Діяльність III Рейху і Радянського Союзу сприяла розпалюванню ненависті на національному і релігійному ґрунті. У постанові згадуються даремні спроби представників польської підпільної держави порозумітися з українськими організаціями.

У затвердженій комісіями в першому читанні постанові зазначено, що в липні 1943 року настала кульмінаційна хвиля злочинів, які вчинили ОУН, УПА та СС "Галичина". В результаті геноциду в 1943-1945 рр. вбито понад 100 тис. громадян Речі Посполитої.

Як зазначено в затвердженій у першому читанні постанові, у Волинській трагедії гинули представники й інших націй, також українці, які ставали на захист жертв. Сейм висловлює вдячність таким людям і закликає президента віддати їм честь та нагородити державними нагородами.

Водночас у постанові зазначено, що, нагадуючи про злочини українських націоналістів, не можна промовчувати про польські акції відплати, в яких також гинуло цивільне населення. "Рішення висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішнім агресором за соборність та незалежність, а також наголошує: виключно правда - це шлях, що веде до поєднання", - йдеться в повідомленні.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Чоловік, який напав з ножем на відвідувачів торгового центру в Польщі не був пов'язаний з екстремістами

Озброєний ножем чоловік напав на відвідувачів торгової галереї в Польщі

Посол Польщі про псування мурала Івана Павла II в Києві: Це не востаннє, є люди, незадоволені хорошими відносинами України і Польщі

Міністри освіти України та Польщі зустрінуться для консультацій щодо українського освітнього закону

Польща виявила на самописці літака Качинського запис вибуху

Маршалок сенату Польщі передав медобладнання харківському госпіталю

Польща продовжить приймати українських військових на реабілітацію - маршалок сенату

Українці не постраждали внаслідок зіткнення поїздів у Польщі

До України прибула делегація генералів і офіцерів ЗС Польщі на чолі з начгентшабу ЗС Польщі

Україна і Польща розглядають проект зі створення музейно-культурного простору

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА