Інтерфакс-Україна
16:41 21.09.2016

Прокуратура Києва повернула у держвласність будівлю контори Єврейського кладовища

2 хв читати
Прокуратура Києва повернула у держвласність будівлю контори Єврейського кладовища

Будівлю колишньої контори Єврейського кладовища, що розташоване на вул. Мельникова, 44 біля Бабиного Яру в Києві, повернуто у державну власність, повідомляє прес-служба прокуратури української столиці в середу.

"У 2013 році між Київською міською радою профспілок та приватним товариством було укладено договір іпотеки на нежитлові приміщення загальною площею понад 2200 м2, які побудовані ще в 1892 році для розміщення контори Єврейського кладовища і є пам'яткою культурної спадщини місцевого значення", - йдеться в повідомленні.

У прокуратурі зазначають, що право власності на ці приміщення визнано за державою в особі Фонду державного майна, таким чином, Рада профспілок незаконно розпорядився цим майном, оскільки передав його в іпотеку, однак не є його законним власником.

"У зв'язку з цим прокуратура Києва звернулася до суду з позовом про визнання недійсним цього договору. Господарський суд Києва визнав обґрунтованими і законними вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі", - повідомили в прес-службі.

У зв'язку з цим будівлю колишньої контори Єврейського кладовища було витребувано у державну власність в квітні поточного року за позовом прокуратури міста Києва.

Наразі згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів у зв'язку з 75-ю річницею трагедії Бабиного Яру" приміщення на вул. Мельникова, 44 передано Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" для створення Меморіального музею пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру, інформують у прокуратурі.

Як повідомлялося, в грудні 2015 року Кабінет Міністрів затвердив план заходів на 2016 рік у зв'язку з 75-ю річницею трагедії Бабиного Яру. Серед іншого, заплановано також передання приміщення контори колишнього Єврейського кладовища на вул. Мельникова, 44 Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" для створення Меморіального музею пам'яті жертв трагедії. У будівлі, зокрема, буде розташовано тимчасову музейну експозицію.

ОСТАННЄ

Українські дипломати тримають на особливому контролі справу про загибель матері і дитини у Бельгії

Три людини загинули і одна поранена внаслідок обстрілів Донеччини у суботу

У Харкові на території пошкодженого внаслідок ворожого удару підприємства можуть бути заблоковані 6 працівників

Росіянам вдалось вийти на 20-кілометрову відстань до Сум – DeepState

Речник ПС ЗСУ не заявляв про те, що Росія запускатиме по 1000 дронів за ніч

Держслужба з етнополітики затвердила перелік із 7726 критично важливих релігійних організацій

Укргідрометцентр попередив про грози у західних, Житомирській і Вінницькій областях у неділю

У неділю в Україні очікується спека, у понеділок в окремих регіонах стане прохолодніше

ССО знищили 4 ворогів і одного взяли в полон на кордоні України з РФ

УЧХ бере участь в аварійно-рятувальних роботах у Харкові після російського нічного обстрілу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА