15:41 28.09.2016

Міжнародна група спрямує свої подальші зусилля на пошуки винних у трагедії МН-17

3 хв читати
Міжнародна група спрямує свої подальші зусилля на пошуки винних у трагедії МН-17

Міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT) подальші свої зусилля спрямує на пошуки винних у трагедії літака МН-17 на Донбасі.

"Залишається дати відповідь на запитання про те, хто несе за це відповідальність? Хто був причетний до постачання, доставку, охорону і відведення комплексу BUK-TELAR та (або) до нападу на авіалайнер рейсу МН17. За минулі два роки в цій частині розслідування зроблені важливі кроки, але розслідування ще не завершено. Зараз, коли ми точно знаємо, що сталося з авіалайнером рейсу МН17, розслідування зможе бути повністю спрямовано на пошуки відповідей на такі запитання", - сказано в звіті групи, оприлюдненому в середу.

Згідно з документом, поки що рано говорити про встановлення винних, "але ми вже можемо повідомити, що в радіусі слідства виділено приблизно сто осіб, які тим чи іншим чином можуть бути пов'язані з нападом на авіалайнер рейсу МН17 або транспортування зенітного комплексу БУК".

"Особистість цих 100 осіб ми вже встановили. Вони були виявлені завдяки різним джерелам, таким як перехоплені телефонні розмови та свідчення. Серед іншого йдеться про осіб, які відіграли активну роль в отриманні комплексу BUK-TELAR та організації його транспортування на місце запуску. Серед них є ті, хто вніс свою частку в матеріально-технічне забезпечення та підтримку. Це, зокрема, ті, хто супроводжував транспортування комплексу BUK-TELAR", - зазначається в звіті.

У документі пояснюється, що не всі ці особи є підозрюваними автоматично. "Для винесення оцінки про те, що кримінального вчинили ці, і, таким чином, про те, чи можуть вони бути кваліфіковані як підозрювані, важливо прояснити картину ієрархічної структури при застосуванні цього виду озброєння. Хто дав наказ доправити комплекс BUK-TELAR і хто дав наказ збити авіалайнер рейсу МН17? Екіпаж прийняв таке рішення самостійно або він виконував команду згори? Що було відомо особам, які брали участь у цій операції? Всі обставини відіграють роль у вирішенні питання про те, хто буде кваліфікований як свідок, а хто як підозрюваний?", - йдеться в тексті звіту.

Згідно з інформацією, слідча група мала ще прояснити картину про те, яку роль відігравали різні причетні особи, і тому сьогодні закликає свідків до співпраці. "Насамперед, ми закликаємо свідків, які мають інсайдерську інформацію, які можуть надати додаткові відомості про ролі причетних осіб, звернутися до Об'єднаної слідчій групі JIT", - ззаначено в звіті.

Як повідомлялося, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав громадянство США), 44 громадянини Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

З метою розслідування 7 серпня 2014 року була створена міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії, а також представники Євроюсту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА