18:11 03.10.2016

ДКБ "Південне" інформує про початок робіт із дослідного відпрацювання нового ОТРК

2 хв читати
ДКБ "Південне" інформує про початок робіт із дослідного відпрацювання нового ОТРК

ДКБ "Південне" інформує про початок робіт із дослідного відпрацювання нового ОТРК

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.Янгеля" (КБП, Дніпро) розпочало етап дослідного відпрацювання нового оперативно-тактичного комплексу (ОТРК), робота над новим озброєнням ведеться за рахунок коштів, залучених у зарубіжних замовників, повідомила прес-служба КБП.

В оприлюдненому на сайті КБП коментарі щодо ситуації з проектом нового ОРТК для ЗСУ, прес-служба повідомляє: "Попри повну відсутність держзамовлення і відповідного фінансування, ДП КБ "Південне" завершує розробку і вже почала дослідне відпрацювання нового оперативно-тактичного комплексу. Всі роботи підприємства і всієї кооперації виконуються за рахунок коштів, залучених у зарубіжних замовників ".

Згідно з повідомленням, в даний час Міністерство оборони демонструє зацікавленість в результатах цих робіт, а також готовність поставити такий комплекс на озброєння ЗС України.

ДКБ "Південне" - відомий у світі український розробник ракетної техніки, зокрема реактивного ракетного озброєння. Ескізний проект розробленого КБП багатофункціонального ракетного комплексу (БФРК) "Сапсан" з дальністю ураження ракет до 280 км був затверджений в 2008 році. БФРК повинен був об'єднати в собі властивості тактичних і оперативно-тактичних ракетних комплексів, а також ракетних систем залпового вогню.

В умовах нових загроз територіальній цілісності України і анексії РФ Криму в 2014 році, створення ОТРК для ЗСУ віднесено до пріоритетів української ракетно-космічної галузі.

Згідно з озвученими в на початку 2015 року КБП оцінками, прийнята раніше державна цільова оборонна програма створення БФРК «Сапсан», закрита колишнім керівництвом Міноборони в 2013 році, може бути відновлена на основі ОТРК "Грім" (який відповідає вимогам РКРТ експортний варіант БФРК "Сапсан" - ІФ ). За умови своєчасного фінансування ДОЗ за програмою, оснащення ЗСУ новими ОТРК може бути розпочато в 2018 році. Мінімальна дальність стрільби комплексу - 50 км, максимальна - 280 км в експортної версії і 350 км - для потреб ЗСУ. За деякими даними, дальність польоту може досягати 500 км.

Перші практичні стрільби ракет ОТРК "Грім-2", за деякими даними, заплановані на другу половину 2016 року.

Згідно з експертними оцінками, ОТРК "Грім-2" може розглядатися як потужний засіб неядерного стримування агресора.

Україна має серйозний потенціал у виробництві крилатих ракет малої дальності для потреб значної частини європейських держав і вивчає можливості обміну технологіями з НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США, як і раніше, проти застосування Києвом американської зброї для ударів по території РФ - Білий дім

Мінреінтеграції у 80-ті роковини депортації кримських татар із Криму: Росія є наслідувачем цих злочинних практик

В одному з районів Полтавської області в результаті атаки дронів пошкоджено енергетичну інфраструктуру

На Харківщині з-під обстрілів евакуйовано понад 9 тис. 900 осіб - Синєгубов

На Харківщині за добу три мирні жителі загинули, 33 постраждали через ворожі обстріли

Уночі російські БПЛА атакували два об'єкти енергетичної інфраструктури

У Херсонській області за добу у результаті обстрілів п'ятеро людей дістали поранення, є влучання в житлові квартали та сільгосппідприємства

Окупанти за добу завдали понад 450 ударів по Запорізькій області, використовували артилерію і БПЛА

Сили оборони за добу ліквідували понад 1200 окупантів, 36 артсистем і один літак противника

Війська РФ хочуть наблизитися до Харкова в межах досяжності ствольної артилерії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА