14:13 11.11.2016

НАБУ має намір оголосити про підозру екс-голові Державіаслужби та президенту МАУ у справі про несплату коштів до авіаспецфонду

3 хв читати
НАБУ має намір оголосити про підозру екс-голові Державіаслужби та президенту МАУ у справі про несплату коштів до авіаспецфонду

Головний підрозділ детективів Національного антикорупційного бюро підготував і направив на узгодження до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомлення про підозру екс-керівнику Державної авіаційної служби України (Денису Антонюку – ІФ), а також президенту (Юрію Мірошникову – ІФ) та головному бухгалтеру авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ, Київ) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Згідно з повідомленням на веб-сайті НАБУ, досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2014-2015 років керівництво МАУ за сприяння службових осіб Державіаслужби України протиправно заволоділо коштами Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях в особливо великих розмірах.

За даними НАБУ, йшлося зокрема про збір, який всі авіакомпанії за законом (згідно пп.3 і 4 ч. 5 ст. 12 Повітряного кодексу України) зобов'язані сплачувати до фонду за перевезених пасажирів і вантажі. Ці кошти МАУ стягувала з клієнтів з відповідним цільовим призначенням, але у фонд їх не перераховувала. За два роки (починаючи з 2014-го) сума цієї несплати досягла 147 млн грн.

За версією слідства, нарощування боргу перед Держспецфондом сприяла лобістська діяльність з боку екс-керівника Державіаслужби в інтересах МАУ.

"Це особа, яка до призначення на державну службу працювала в МАУ, затвердила наказ, який дозволив авіаперевізникам отримувати нові напрями перевезень, незважаючи на наявність у них непогашених боргів перед фондом. Така активність екс-керівника Державіаслужби суперечить частині 4, 5, 7 і 9 статті 12 Повітряного кодексу України і свідчить про умисний характер дій в інтересах МАУ", - зазначено в повідомленні.

Детективи НАБУ очікують погодження проектів повідомлень про підозру з боку САП, після чого їх оголосять відповідним особам у рамках кримінального провадження за фактом заволодіння коштами державного бюджету посадовими особами МАУ за сприяння службових осіб Державіаслужби.

У разі визнання судом цих осіб винними, їм може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Як повідомлялося, МАУ заявляла, що питання справляння збору в державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність законодавчо не врегульовано. Крім того, МАУ оскаржила в Окружному адмінсуді Києва зміни до порядку надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній в Україні, які вводять умову сплати у повному обсязі державних зборів.

У червні 2016 року Національне антикорупційне бюро виявило факти зловживання з боку МАУ на суму понад 100 млн грн.

МАУ є найбільшою українською авіакомпанією. Базовий аеропорт - ДМА "Бориспіль". Флот МАУ складається з 39 літаків: 35 середньомагістральних і чотирьох далекомагістральних.

Одним з кінцевих бенефіціарів компанії є бізнесмен Ігор Коломойський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Будинок для ВПО відкрито в одному із сіл Великогаївської громади Тернопільщини

Росіяни обстріляли Запорізьку область, є загиблий - ОВА

Прем'єр Хорватії візьме участь у Саміті миру - Зеленський

Голова УІНП: Меморіалізація російсько-української війни буде складною

Кількість загиблих у Черкаській Лозовій зросла до семи - прокуратура

Понад 400 тис. українців оновили свої дані в застосунку "Резерв+" - Міноборони

Голова УІНП: 24 лютого поки що має залишатися неофіційною датою, що підсвічується державою як День люті

У Кропивницькому районі пролунали вибухи, постраждалих і руйнувань немає - ОВА

Голова УІНП про народні меморіали на майдані Незалежності та біля стіни Свято-Михайлівського монастиря: Потрібно запропонувати якісну альтернативу

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА