18:12 21.04.2017

Суд в Італії вперше у світі визнав мобільні телефони однією з причин пухлин мозку

Суд в Італії вперше у світі визнав мобільні телефони однією з причин пухлин мозку

Суд італійського міста Імреа в регіоні П'ємонт ухвалив безпрецедентне рішення, вказавши у вердикті на причинно-наслідковий зв'язок між надмірним використанням мобільних телефонів і пухлинами мозку.

Як пише Il Messagero, розглянувши справу 57-річного Роберто Ромео, у якого розвинулася доброякісна пухлина мозку після щоденних багатогодинних розмов мобільним телефоном, суд постановив, що йому належить державна пенсія за роботу у шкідливих умовах.

Р.Ромео керував однією з місцевих компаній і в силу службової необхідності протягом 15 років розмовляв мобільним телефоном щонайменше три години на день. Сам позивач стверджує, що у нього не було вибору - "необхідно було організовувати робочий процес і розмовляти з колегами весь час, хоч в машині, хоч вдома". Але при цьому він виступає за зважений підхід і всебічне вивчення питання. "Я вірю, що нам слід знати більше про те, як користуватися мобільними", - говорить Р.Ромео.

Пенсію повинен виплачувати італійський Державний інститут страхування від нещасних випадків на роботі (INAIL), однак він має право оскаржити рішення суду.

"Вперше в світі суд визнав зв'язок між некоректним використанням мобільного телефону і пухлиною мозку", - цитує ВВС заяву адвокатів бізнесмена Ренато Амброзіо і Стефано Бертоне.

За словами Р.Ромео, він почав нездужати у 2010 році, коли йому стало здаватися, що його праве вухо вічно закладене. Разом з пухлиною йому видалили слуховий нерв, і він правим вухом більше нічого не чує.

Запрошений судом лікар оцінив збитки, завдані можливостям Р.Ромео під час лікування, як суттєві, у зв'язку з чим суддя постановив виплачувати чоловіку по 500 євро на місяць з коштів INAIL.

Як зазначають експерти Міжнародного агентства з дослідження раку (МАДР), що входить до структури Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), не можна виключити ризик виникнення пухлин за умови постійного використання мобільних телефонів, проте у разі нетривалого використання такий ризик вкрай невеликий. Ухвалюючи рішення про потенційну шкоду мобільних телефонів, МАДР зупинилося на формулюванні "можливо, канцерогенні", рекомендувавши подальше вивчення питання.

При цьому фахівці завжди зазначають, що технології розвиваються дуже швидко, і закликають з обережністю робити висновки про вплив смартфонів і планшетів на організм.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Суд у справі Кернеса продовжиться в середині січня

Клопотання про запобіжний захід Саакашвілі необхідно повернути до прокуратури, заявляє захист

У партії "Рух нових сил" досі не знають, коли відбудеться суд щодо обрання запобіжного заходу для Саакашвілі

Суд у справі Саакашвілі може відбутися в понеділок

Суд протягом 72 годин визначить запобіжний захід для Саакашвілі

Суд про розтрату директором ЗТМК 492 млн грн розпочав розгляд справи по суті - САП

Термін арешту в РФ українця Панова продовжено на 2 місяці

Нардеп Розенблат подав до суду позов стосовно НАБУ та САП

Суд у справі про теракт біля Палацу спорту в Харкові знову не просунувся у вивченні матеріалів справи

Суд щодо державної зради Януковича заслухає свідків обвинувачення, допитаних на досудовому слідстві, зокрема Турчинова, Парубія, Авакова, Яценюка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА