14:54 11.05.2017

Українська сторона не мала підстав для заборони в'їзду до країну болгарського учасника Євробачення-2017, який відвідав Крим влітку 2014 р.

Українська сторона не мала підстав для заборони в'їзду до країну болгарського учасника Євробачення-2017, який відвідав Крим влітку 2014 р.

У Державній прикордонній службі України у світлі даних, що з'явилися, про виступ в окупованому Криму в 2014 році представника Болгарії Крістіана Костова – учасника конкурсу Євробачення-2017 у Києві – пояснюють, що на момент поїздки до Криму, він був неповнолітнім, крім того, українське законодавство щодо окупованого півострова набуло чинності лише наприкінці 2014 року.

"Цю інформацію зараз спільно з Службою безпеки ми вивчаємо, але наразі можна озвучити три основні позиції. Перше: ми діємо в межах своїх повноважень. Я маю на увазі Державну прикордонну службу. На момент, коли він заїжджав в Україну, інформацією з наших джерел, ні від інших правоохоронних органів як доручень про те, що він, можливо, відвідував окупований півострів усупереч законодавству України, у нас не було", - повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

По-друге, наголосив він, на момент, коли К. Костов відвідував Крим, "якщо вірити ЗМІ, він був ще неповнолітнім", тобто самостійно не міг приймати таких рішень і їхав лише в супроводі дорослих.

"Третє - це те, що українське законодавство щодо окупованого півострова, яке б забороняло йому це робити, набуло чинності лише наприкінці 2014 року. Тобто законодавчих бар'єрів, які б заборонили йому це зробити, в червні 2014 року ще не було", - додав О. Слободян.

У свою чергу, в Службі безпеки України нагадали, що рішення про заборону в'їзду до України приймає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, СБУ або органи державної кордону.

"Відповідно до ч. 3 ст. 13 закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" рішення про заборону в'їзду до України приймається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, Службою безпеки України або органами державного кордону. Служба безпеки України приймає рішення про заборону в'їзду до України іноземцям або особам без громадянства в інтересах гарантування національної безпеки України", - написала речниця СБУ Олена Гітлянська на сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що рішення про заборону в'їзду до України особі приймається у разі, якщо є наявність достатньої інформації, одержаної в установленому законом порядку, про факт вчинення ним суспільно небезпечного діяння, незалежно від території здійснення, що суперечить інтересам гарантування безпеки України, попередження, виявлення, припинення і розкриття якого зараовано до компетенції СБУ.

Раніше в ЗМІ з'явилося відео з виступом представника Болгарії на Євробаченні-2017 К. Костова в "Артеку" в Криму 1 червня 2014 року – він брав участь у російському конкурсі "Голос. Діти". Зараз 17-річний музикант представить Болгарію у другому півфіналі Євробачення-2017, що відбудеться ввечері 11 травня.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кличко передав меру Лісабона символічні ключі від Євробачення

Безпечне Євробачення стало успіхом поліції Києва цього року, але залишаються нерозкритими резонансні злочини - Крищенко

У Тбілісі в неділю відбудеться вокальний конкурс дитячого Євробачення-2017

Кабмін схвалив закупівлю юрпослуг для представлення інтересів України у справі про "замороження" EUR15 млн гарантій за проведення Євробачення-2017

Суд оштрафував пранкера, що оголив сідниці на сцені "Євробачення"

НСТУ оскаржує заморозку EUR15 млн гарантій за проведення "Євробачення-2017"

"Київенерго" просить НКРЕКП компенсувати 26,4 млн грн витрат на забезпечення надійного енергопостачання "Євробачення"

Прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно пранкера Седюка

Абсолютна більшість гостей "Євробачення-2017" хотіла би ще приїхати в Україну

Серйозних загроз безпеці, зокрема терористичних, під час Євробачення не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА