13:53 31.05.2017

Бездіяльність влади паралізує роботу КС, зазначають у люстраційних організаціях

Представники громадської організації "Громадський люстраційний комітет" стурбовані бездіяльністю влади, яка, на їхню думку, паралізує роботу Конституційного Суду України.

"Президент Порошенко, не виконуючи власних зобов'язань, блокує очищення влади... і таким чином створює загрозу конституційному ладу в Україні", - сказала голова ради громадської організації "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік на прес-конференції в Києві в середу.

Вона нагадала, що глава держави досі не звільнив суддів Конституційного Суду, призначених за президентською квотою, які порушили присягу судді, проголосувавши в 2010 році за зміни до Конституції, що призвели до узурпації влади екс-президентом Віктором Януковичем.

За словами секретаря громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Тетяни Козаченко, незвільнення президентом суддів, які порушили присягу, "фактично паралізувало роботу всього конституційного органу".

Вона також повідомила, що 3 червня спливає термін повноважень в. о. голови Конституційного Суду Юрія Бауліна та судді КС Сергія Вдовиченка, які також голосували за зміни до Конституції України в 2010 році.

"Такі ж судді, як вони, за таке саме рішення, яке вони ухвалювали разом, звільнені за порушення присяги, а Баулін та Вдовиченко отримають завдяки позиції президента "заслужений відпочинок", - зазначила Т.Козаченко.

Секретар громадської ради пояснила, що за відставку цих суддів мають проголосувати судді КС. "А для цього немає необхідних голосів. Це означає, що вони продовжуватимуть числитися в Конституційному Суді й отримуватимуть відповідну зарплату", - сказала Т.Козаченко.

За її словами, третина складу діючого КС - "це судді, які скасували частину Конституції та які відповідно до постанови Верховної Ради від 24 лютого 2014 року порушили присягу".

Вона також звернула увагу на те, що схвалена парламентом конституційна реформа не може бути реалізована, оскільки не ухвалено необхідних законів, зокрема закону "Про Конституційний Суд".

"Відповідного законодавства для реалізації конституційної реформи ухвалено не було, зокрема закону про Конституційний Суд. Навіть ухвалення цього закону не дасть можливості доукомплектувати Конституційний Суд, оскільки для цього необхідно створити відповідні комісії", - розповіла Т.Козаченко.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА