Інтерфакс-Україна
20:06 08.06.2017

НАТО може бути цікавий досвід України у боротьбі з російським озброєнням - приватні оборонні компанії

2 хв читати
НАТО може бути цікавий досвід України у боротьбі з російським озброєнням - приватні оборонні компанії

 НАТО може бути цікавий здобутий Україною в умовах зовнішньої агресії унікальний досвід боротьби з новим російським озброєнням, сторони можуть затребувати його у рамках співпраці зі спільної розробки нових технологій протидії військовому потенціалу РФ, зазначають у приватному секторі оборонно-промислового комплексу України.

У зв'язку з ухваленим у четвер Верховною Радою рішенням щодо повернення зовнішньополітичного курсу країни на вступ до НАТО в Асоціації виробників озброєння і військової техніки нагадують: в умовах російської гібридної війни Україна стала для РФ, зокрема, полігоном для випробування багатьох видів нового озброєння.

"Але і зі свого боку ми отримали дуже цінні знання, а саме: як воювати проти цього озброєння та як із ним боротися", - наводить прес-служба асоціації слова голови об'єднання Вадима Кодачигова.

Як зазначив В.Кодачигов, здобутий українським оборонним сектором протягом трьох років війни досвід може бути передано НАТО у рамках співпраці зі створення нових технологій протидії російському військовому потенціалу. Водночас, вважає він, сторони мають серйозний потенціал партнерства щодо спільної модернізації озброєнь радянського виробництва, наявного на озброєнні країн-членів НАТО.

За оцінками голови асоціації, "з огляду на те, що радянська військова техніка ще перебуває на озброєнні країн колишнього Варшавського договору, і велика частина розробок та інженерних рішень із виробництва радянської військової техніки створювалася саме українським конструкторами, ОПК України зможе зайняти ринок, обсяг якого оцінюється щонайменше в $10 млрд".

Потенціал партнерства між приватним сектором ОПК України та країнами-членами Альянсу може бути реалізований, зокрема, в рамках створення спільних підприємств на території України, зазначив він.

Як уточнив голова асоціації, "окремий приватний сектор" українського ОПК, що з’явився в Україні в умовах військових років на базі волонтерів та волонтерських організацій, виробляє на сьогодні широку номенклатуру ВВТ: "від кулеметних верстатів і безпілотників до модернізованих БМП і систем ППО".

Асоціацію виробників ВВТ України створено в березні 2017 року. У складі асоціації - приватні підприємства ОПК, що забезпечують українську армію, зокрема, бронетехнікою, засобами ППО, РЕБ, БПЛА. Серед основних завдань організації - реформа законодавства у сфері регулювання українського ОПК, спрощення механізмів експортного контролю для приватних оборонних підприємств, створення конкурентних умов на українському ринку озброєнь.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА