Відновлення кредитування стримує висока частка непрацюючих активів у 57%

Національний банк України (НБУ) констатує поступове відновлення кредитування в Україні, називаючи основною причиною його повільних темпів високу частку непрацюючих активів у розмірі 57%.
"Перша перешкода (для кредитування) - дуже висока частка непрацюючих активів: сьогодні вона становить 57% в загальному портфелі. Самостійно банкам буде дуже важко впоратися з цією проблемою", - сказала заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова на брифінгу в НБУ у вівторок.
За її словами, наразі центробанк спільно з Мінфіном, Світовим банком МВФ працюють над проектом врегулювання питання поганих кредитів в банківських портфелях.
К.Рожкова вказала, що з метою запобігання таким проблемам у майбутньому необхідно ухвалити низку законопроектів, зокрема, про збільшення прав кредиторів з погляду оформлення застави, стягнення майна, контролю, внести поправки до закону про банкрутство, що вирівнюють усіх кредиторів у правах.
Заступник голови НБУ серед них назвала також законопроект про реструктуризацію іпотечних кредитів, оскільки цей ринок починає потроху відновлюватися, особливо в регіонах, проте з існуючою забороною на стягнення його подальший розвиток проблематично.
К.Рожкова підкреслила, що одночасно Нацбанк вимагає від банків скласти плани розчищення балансів. Вона нагадала, що в процесі діагностики велику частину цих поганих кредитів було зарезервовано, і тепер необхідно чіткіше встановити, які з них мають перспективи для врегулювання, а які ні.
Серед інших важливих завдань для підвищення фінансової стабільності і відновлення кредитування заступник голови НБУ назвала необхідність прийняття нової стратегії розвитку держбанків, враховуючи, що їхня частка на ринку після націоналізації ПриватБанку перевищила 50%. За її словами, наразі Нацбанк уже подав свої пропозиції та очікує внутрішнього обговорення цього документа з Мінфіном.