14:45 19.07.2017

Розрахунки МЕРТ свідчать про необхідність підвищення ціни на газ для населення на 19% з жовтня, глава відомства пропонує це не враховувати

Розрахунки МЕРТ свідчать про необхідність підвищення ціни на газ для населення на 19% з жовтня, глава відомства пропонує це не враховувати

Розрахунки Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України, проведені відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів №187 від 22 березня 2017 року, показують необхідність підвищення ціни на газ, що відпускається НАК "Нафтогаз України" у рамках спеціальних зобов'язань(PSO), з 1 жовтня на 19% - до 5873 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

Відповідні дані містяться в пояснювальній записці до проекту розпорядження уряду "Про затвердження фінансового плану НАК "Нафтогаз України" на 2017 рік", текст якої має в розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

Водночас перший віце-прем'єр Степан Кубів перед затвердженням фінансового плану НАК запропонував скорегувати показники його прибуткової частини, з урахуванням цін, що діють на 1 квітня 2017 року, що може означати відмову від збільшення цін на газ для населення.

"Є пропозиція, коли ми затверджуємо цей план НАК разом з МЕРТ, Міненерговугілля і Мінфіном, скорегувати показники прибуткової частини фінансового плану на 2017 рік відповідно до цін на 1 квітня 2017 року", - зазначив перший віце-прем'єр на засіданні уряду в середу.

Згідно з нормами постанови Кабінету Міністрів №187 від 22 березня 2017 року, підвищення цін на газ, що відпускається у рамках PSO, має зумовити і збільшення ціни закупівлі газу в ПАТО "Укргзвидобування" з 1 жовтня на 19% - до 5760 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

Середньозважена ціна закупівлі імпортного природного газу розрахована МЕРТ на рівні $245 за 1 тис. куб. м (курс - 27,6 грн за долар США).

У свою чергу НАК "Нафтогаз України" на своїй сторінці в Facebook підтвердив, що поданий на Кабінет Міністрів проект фінансового плану містив розрахунок ціни газу для споживачів у рамках PSO, виконаний відповідно до урядової постанови №187.

"Вартість газу 5873 грн за 1 тис. куб. м була результатом не жадібності менеджменту "Нафтогазу", а результатом виконання вимог постанови №187, яка навіть містить детальну формулу для визначення ціни. "Нафтогаз", як державна компанія, не може ігнорувати вимоги чинної постанови", - зазначили в НАК.

Як повідомлялося, зараз "Нафтогаз" реалізує газ для потреб населення за ціною 4942 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, тарифів на транспортування і розподіл, торгової надбавки постачальника по PSO).

При цьому закупівля газу в "Укргазвидобування" здійснюється за ціною 4849 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ДП "Антонов" звинувачує Кабмін і прем'єра в перешкоджанні роботі підприємства

На ПК "Україна" запущено додаткову лінію для закордонних паспортів

Україна за 10 міс.-2017 збільшила експорт ялинкових прикрас на третину

Порошенко про перемогу "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі: Зроблено значний внесок в енергетичну безпеку України

У Новолуганському відновлено газо- та електропостачання

У МЕРТ готують проект запуску в 2018-2019 рр. в Україні нового виробництва великокаліберних боєприпасів

ВР провалила закон про заборону встановлення загальнобудинкових лічильників газу без згоди співвласників багатоквартирного будинку

Під час спроби штурму Жовтневого палацу мітингувальники застосували невідомий газ

Перерване після вибуху на хабі в Австрії постачання газу поновилося

Пожежу на газовому хабі біля Баумгартена повністю загасили

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА