Інтерфакс-Україна
13:38 02.08.2017

Європейська РН Vega з українським двигуном успішно вивела на орбіти супутник-розвідник Італії

2 хв читати
Європейська РН Vega з українським двигуном успішно вивела на орбіти супутник-розвідник Італії

Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном у середу вранці успішно вивела на сонячно-синхронні орбіти італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000, а також франко-ізраїльський супутник Venμs глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus.

Згідно з повідомленням на сайті Державного космічного агентства України (ДКАУ), здійснений о 04:58:33 за київським часом із космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка) пуск став десятим за програмою Vega і другим у 2017 році.

Обидва супутники ДЗЗ виготовлені ізраїльським оборонним концерном Israel Aerospace Industries (IAI). Космічний апарат (КА) OPTSAT-3000 вагою 368 кг побудований на замовлення Міністерства оборони Італії, КА Venμs вагою 264 кг - на замовлення Ізраїльського космічного агентства (ISA) та Національного центру космічних досліджень Франції (CNES).

РН Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту заввишки 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1500 кг.

Маршовий двигун для 4-го ступеня РН RD-868P розробило держпідприємство "Конструкторське бюро "Південне" (КБП) і виготовило держпідприємство "ВО "Південмаш" (ПМЗ, обивда - Дніпро). Успішний пробний пуск РН Vega здійснено в лютому 2012 року. З травня 2013 року ЕSА розпочало комерційну експлуатацію нової РН.

У березні 2017 року РН Vega вивела на орбіту супутник Sentinel-2B глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus.

У липні 2017 року українські учасники кооперації за програмою Vega продовжили укладений у 2012 році контракт з європейським підрядником - італійською Avio SpA на постачання серійних двигунів для РН Vega до 2020 року.

Уряд України та ESA підписали угоду про співробітництво у сфері використання космічного простору в мирних цілях у 2008 році. До складу ESA входять 17 європейських країн.

ОСТАННЄ

Держдеп офіційно підтвердив відставку посла США в Україні Брінк

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено майже 200 окупантів – Генштаб ЗСУ

Зарівна: Ми не можемо обмінювати депортованих дітей на території чи атомні станції

У Дніпрі вже вісім постраждалих внаслідок ракетного удару - Лисак

Посол ЄС: Дотримуємося плану відкриття всіх переговорних кластерів з Україною цього року

Умєров обговорив с данським колегою Поульсеном закупівлю української зброї та інвестиції в ОПК

Зі Слов'янської та Дружківської громад на Закарпаття евакуювали дві родини з дітьми - обладміністрація

Внаслідок атаки ворожих БПЛА на Житомирщині одна людина загинула, п'ятеро зазнали поранень, серед них – дитина

Посол США Брінк має намір піти у відставку

Зеленський про російські обстріли: Потрібна тактика тиску на РФ, щоб терор і війна припинились

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА